Půlka roku je už dávno za námi a brzy nastane nové roční období! Po slunném, a mnohdy až nesnesitelně horkém létě, přichází mírné babí léto. Nekonečné hodiny u vody, vysedávání na terase a pomalé popíjení ledových drinků se pozvolna změní na teplé deky, svíčky a horké čaje! Každé roční období má své kouzlo a svou nezaměnitelnou  atmosféru! S příchodem září se mnohým vrací život do zajetých kolejí, je to čas nového školního roku, dohánění restů po dovolenkových režimech a možná pro někoho i čas změn! Pokud plánujete pro nadcházející období začít s novými koníčky, spousty pracovních schůzek, školní rozvrhy nebo zdolání pomyslných nových vrcholů v jakékoliv podobě, je dobré si vše řádně naplánovat a to do posledního detailu.

Vhodným nástrojem pro takové plánování je nepřeberné množství různých mobilních aplikací, pokud ale ctíte tradici papírových diářů, u nás v Bella Rose se nám jich letos objevilo opravdu hodně! Od nástěnných kalendářů pro páry a pro celé rodiny, přes útlé zápisníčky na hesla, až po “vychytané” kousky, se kterými se nebudete stydět na pracovní poradě ani v přeplněné aule. A protože dobrý diář nemusí sloužit jen k zapisování návštěv u zubaře, sepsali jsme pro vás pár tipů, jak si “vyšperkovat” ten váš.

Busy B

Do posledního detailu

Krásně vedené diáře jsou hitem už několik let a pro spoustu z nás, jsou nepostradatelným pomocníkem po celý rok. Váš plánovací diář si můžete s trochou úsilí nakreslit od A do Z sami, bude to vyžadovat trochu píle, ale pro kreativní duše je už samotný proces ten správný požitek. O tom, jak začít, si můžete přečíst v jednom z našich článků zde. V případě, že se na to necítíte nebo jednoduše nemáte ani chvilku nazbyt, použijte jeden z diářů od značky Busy B nebo Rifle Paper Co. a nechte se zlákat nějakým z našich tipů při jeho úpravě.

Abyste se ve svých poznámkách pěkně vyznali, určitě budete potřebovat psací a kreativní potřeby jako jsou například nůžky, fixy, pera nebo barevné washi pásky. A pokud jste ten typ, který si rád občas i kreslí, důležité poznámky si vyznačte barevně a delší texty od sebe oddělte pomocí ozdobných předělů a linek.

Inspirace z Pinterestu

Objevujte

Máte chuť vyzkoušet něco nového? Jedním z trendů, jak si kreativně vést deník, jsou jednoduché statistiky! Chtěli byste zjistit, kolik vody za den vypijete nebo jak se vám daří šetřit na další dovolenou? Pomocí jednoduchých grafů uvidíte okamžitě svůj progress a zároveň je motivující vidět, jak se přibližuje vytoužený cíl. Zapomínáte na svou urban džungli v obývacím pokoji? Připomeňte si ji díky svému diáři! Dali jste si předsevzetí, že budete letos víc číst? Nebo si chcete vést graf svých nálad (angl. mood), hoďte to na papír!

Inspirace z Pinterestu

Nezapomeňte na volné stránky

Inspirace z Pinterestu

Určitě jste si někdy všimli, že snad v každém diáři naleznete volné stránky. Některé denní diáře mají volné stránky hned vedle těch datovaných a u týdenních diářů je naleznete na konci. Tyto volné stránky lze využít nejen na vedení vašich statistik a hraní piškvorek, ale i k opravdovému kreativnímu řádění! Na volných stránkách si můžete vést deník a necháme jen na vás, jestli zůstanete u klasického psaní nebo popustíte uzdu svému uměleckému já!

Inspirace z Pinterestu

Nechte se inspirovat inovativním vedením diářů a věřte, doby úhledného psaní jsou ty tam. Ve vašem diáři se můžete odvázat v použití písma, barev a dokonce i materiálů! Dejte si dohromady vaši novou podzimní paletku barev z ústřižků a sestavte si podle ní váš šatník. Zapisujte si vaše sny společně s obrázkovým doprovodem nebo si vyhrajte s jednoduchými motivy a ty opakujte dle nálady po celé stránce.

Inspirace z Pinterestu

Doufáme, že se vám dnešní článek o diářích líbil a třeba si i dokonce začnete vést ten svůj! My vám budeme držet palce a pokud se vám nějaká stránka zvlášť povede, pochlubte se nám s ní, pomocí sdílení na Instagramu pod #bellarosecz.

Za celý tým Bella Rose vám přejeme to nejkrásnější babí léto a budeme se na vás těšit zase příště!

Nikola

Už jste se rozhodli, jaký diář je pro vás ten pravý?

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!