Znáte už designové lepící pástky MT?

V lednu jsme objevili tyto úžasné pásky v Japonsku a ihned jsme téměř celou dostupnou nabídku vzorů, velikostí a barev objednali na náš e-shop!

Tyto pásky jsou naprosto úžasné a v zahraničí se těší velké popularitě. Není divu! Je to totiž vysoce návyková věc a člověka postupně napadá čím dál více nápadů, jak a kde je využít!

Japonské pásky MT jsou vyrobené z rýžového papíru a mají super vlastnosti: můžete je libovolně lepit a zase odlepovat, snadto je přetrhnete v ruce, můžete na ně psát a jsou transparentní, takže je můžete různě přelepovat přes sebe nebo přes různé předměty.

V nabídce máme nyní více než 90 druhů barev a vzorů, stačí si tedy „jen“ vybrat:

Jak vlastně nápad s barevnými páskami vznikl?

Firma Kamoi Kakoshi vyráběla klasické krycí pásky využívané hlavně v průmyslových oblastech.
V létě 2006 jim přišel e-mail ve kterém se psalo:
„Jsme skupina lidí, kteří milují Vaše pásky. Vytvořili jsme malou knihu s nápady jak využít Vaše pásky pro dekoraci. Nyní přemýšlíme o vytvoření druhé knihy, ale předtím bychom rádi navštívili Vaši továrnu.“
Ve firmě Kamoi Kakoshi byli tímto e-mailem zaskočeni a nevěděli, co napsat zpět.
V následujících dnech obdrželi tuto malou knihu nápadů s názvem „Little Press“ a byli fascinováni množstvím barev a nápadů, jak lze pásku použít.
Následovala domluva na prohlídce továrny a tři kreativnní ženy z Tokya poprvé navštívili obyčejnou továrnu s takovým nadšením, jaké místní zaměstnanci nikdy neviděli. Na tento den navždy vzpomínají s velkou radostí.

Tyto tři ženy, paní Inomata – majitelka galerie, paní Ogihara – výtvarnice a paní Tsujimoto – grafička, požádali firmu Kakoshi o výrobu pásek v nových barvách a zaslali firmě pokračování své knihy, kde uveřejnily práce 17 umělců a navíc obrázky nových barev, který by si přály mít. Uspořádaly taktéž výstavy v Tokyu a Kurashiki, kde vznikl i první rozhovor pro místí televizi. Nová móda MT designových pásek byla na světě a všichni se pustili do práce.

Vzniklo prvních 20 nových barev, ale nebylo vůbec jednoduché najít správný postup pro barvení. Všichni ale byli nadšení a odhodlaní vydat maximum a potěšit své nové zákazníky. Společně se všichni shodli na jednoduchém výstižném názvu MT (masking tape) i na tom, že jednotlivé barvy ponesou tradiční japonské názvy barev, jako třeba MOEGI pro žluto-zelenou barvu nebo USUFUJI pro světle fialovou.

Prodej pásek rostl krůček po krůčku, začaly se přidávat články v časopisech a přidávali se i noví zákazníci, kteří chtěli další nové vzory a barvy…

V dnešní době jsou v zahraničí, především potom v Japonsku samotném, MT pásky fenomén. Jsou milovány výtvarníky, designéry i běžnými uživateli. Existují stovky fotografií a nápadů, jak s nimi tvořit.

Co vše s nimi můžete dělat? Zde jen pár nápadů, můžete s nimi například:

 • vytvořit si z nich obrázek na zdi
 • stylově s nimi přilepit plákáty, poznámky nebo fotografie
 • ozdobit s nimi rámeček, vázu, lampu, skleničku, kořenky, láhve, talířky..
 • napsat na ně vzkaz a přilepit si jej na větvičku, na ruku jako náramek nebo do diáře
 • ozdobit s nimi nábytek
 • vytvořit z nich originální dárkové balení, přání nebo pohlednici
 • vytvořit z nich s dětmi originální obrázek, třeba i plastický
 • polepit kolíčky, propisku nebo dózy na koření
 • přilepit s nimi na stěnu květinu nebo jiný krásný detail
 • napsat na ně název a označit s nimi dózu, desky nebo krabici
 • udělat z nich praporky na párátka a ozdobit dortíky nebo muffiny
 • a mnoho dalšího – jak byste je použili vy? máte už nějaké nápady? napište mi 🙂

MT pásky zkrátka potěší každou kreativní duši a osvěží každý interiér! Zamilujte se do nich spolu s námi! 🙂 Pro inspiraci přikládám i několik fotografií:

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!