Naše poslední zastávka v Dánsku byla v Herningu, kde nás ve svém domě a kanceláři přivítali Dorthe a Erik Mailil – majitelé značky Maileg.

Když nám navigace ukazovala poslední odbočku k cílovému místu, neveřili jsme, že je to správně – cesta vedla „polňačkou“ přímo do listnatého lesa. Nezbývalo nám ale nic jiného než to zkusit, a tak jsme po chvíli objevili mezi stromy velký moderní šedý dům, který se ani trošku netvářil jako sídlo této firmy.
Asi to bude tím, že sídlo firmy je zároveň i dům, kde Dorte a Erik žijí se svými třemi dětmi. Budova je rozdělená na dvě části – pracovna a soukromý dům, obě části jsou spojené velkým skladem.
Jednalo se původně o starý rozpadlý statek, který Dorte s Erikem koupili v hrozném stavu a s pořádnou dávkou odvahy a představivosti si zde vybudovali nádherný designový skvost – v každém koutě, na každém kousku nábytku je vidět umělecký cit majitelů. Celý interiér je velice světlý, převládá bílá barva, dřevo a světle šedá barva kovu… mám tuto kombinaci v oblibě, takže pro mě jedním slovem nádhera!
Už při na vstupních dvěřích na náš vykoukli oblíbení skřítci, myšky a zajíčci:-)

Navšítit pracovnu, kde vznikají všechny nové kolekce Maileg je sen – ale především by byly nadšené všechny švadlenky! Pracovní kout se totiž moc neliší od jiných „šicích“ koutů (akorát je větší) – žehlící prkno, hromada látek, knoflíčky, nitě, nůžky, střihy… a kohokoli potkáte, má kolem krku krejčovský metr:-) Není zde v žádném případě nepořádek, ale je na každém koutě vidět, že se tu intenzivně pracuje.
Bylo neuvěřitelné vidět Dorthe a její zaměstnance při práci, kdy na stole ležel malinký skřítek v typické červené čepičce, vedle něj dvoje kalhotky – jedny s kšandami a druhé bez – a zásadní vážná otázka byla, které kalhotky jsou lepší :-)))) No rozkošné, tomu říkám kreativní práce! (zatím nevím, které vyhrály – uvidíme v nové kolekci!)

Všude kolem se povaluje hromada zajíčků, klaunů, myšek, na nástěnce jsou přikolíčkované střihy a vzorky látek – nikde jsem neviděla tak kreativní prostředí jako tady!
Připadala jsem si sice trošku jako japonský turista, ale prostě jsem Vám to musela všechno nafotit…
Nádherná budova s pracovnou a kanceláří – všimněte si té úžasné lavičky!

K práci něco k zakousnutí a kafčo…

Na šňůře visí zakolíčkované nápady na příští kolekci.

Pohled na pracovnu z horního patra – závěsné lampy z mušlí jsou opět úchvatný kousek!

Zajíčci….

Tady na této fotce už můžete trošku poznat, co se chystá do nové kolekce… 🙂

U stolu: Dorthe s kolegyní dokončuje detaily nové kolekce.

Látky, látky a zase látky….

A další detaily z pracovního koutu…


Už se moc těším na novou kolekci Podzim/Zima 2011! Letos poprvé bude tato kolekci k vidění na našem stánku na veletrhu Tendence v Praze (září), tak se za námi zastavte! 🙂

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!