S manželem jsme v Dánsku navštívili značku Ib Laursen v jejich hlavní kanceláři v Ribe. Tato značka je v Dánsku velmi známá, je to jedna z nejstarších značek v tomto oboru a je zde hodně oblíbená. Cestou v Dánsku nás zastavila policejní hlídka – kontrolovali všechny cizince s dotazem na účel cesty. Odpověděli jsme, že jedeme do Ribe na pracovní schůzku, firma Ib Laursen.. „Ib Laursen, ááá, samozřejmě, že znám!“ odpověděl nám asi 50ti letý policista a s úsměvem nás pustil dále, neuvěřitelné 🙂
Co bylo tedy v našem programu?
Měla jsem mimo jiné možnost objednat vánoční kolekci (je opravu na co se těšit!) a potom následoval pohodový oběd s majitely značky a také mojí oblíbenou Dorte, se kterou spolu několikrát do týdne komunikujeme ohledně objednávek a zboží. Připravili pro nás tradiční dánské jídlo Smorrebrod, což je něco mezi českým chlebem s máslem a sendvičem – žitný chléb s máslem, obložený salátem, vejcem, sýrem, kousky masa nebo krevetami apod.- kdo se chystá na cestu Dánskem, určitě vyzkoušejte tuto místní specialitu:-)

Potom jsme měli pracovní poradu, povídali si o začátcích této značky, o plánech pro příští roky a tak dále. Více o historii této značky se můžete dozvědět na nových stránkách www.iblaursen.cz .

Vidět pracovní zázemí firmy, se kterou spolupracujeme, poznat osobně zaměstnance, se kterými jsem stále v kontaktu nebo si jen tak v klidu projít celou kolekci v showroomu a najít zde nové zajímavé kousky, je pro mne vždy velmi inspirující.
Pokud máte také náladu na novou inspiraci, přikládám alespoň několik fotografií (je jich možná o něco více než obvykle, ale věřte, že i tak jsem vybrala opravdu jen zlomek z celkového množství fotografií:-))) )

Hlavní kancelář a sklady Ib Laursen na okraji města Ribe – nelze přehlédnout ani z dálky! Toto je pouze jedna budova, celkem jich mnohem více!

Tato cedule na nás čekala u hlavního vchodu kanceláře Ib Laursen a byla pro nás velmi milým překvapením na úvod 🙂

Fotografie kolekce jaro-léto 2011 – nádherné dekorace pro zahradu nebo terasu…

Fotografie z vánoční kolekce – kouličky a ozdoby na stromeček, skřítci, svícny, cedulky…

Vánoční skřítci – všimněte si u svíčky toho malinkatého sedícího kloučka – u mne tedy láska na první pohled! Je tááák roztomilý 🙂
Níže na fotografiích je kuchyňský koutek s oblíbenou keramikou Mynte:

Skleněné úložné dózy všech tvarů a velikostí:

Smaltované nádobí….

Před odjezdem ještě kávičku…

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!