První dojem je ze všeho nejdůležitější a měli bychom se snažit, aby hrál co nejvíce v náš prospěch. Při setkání dvou lidí, ať už je to rande či pracovní pohovor, trvá přibližně prvních sedm sekund. Co se však našich domovů týče, na toto pravidlo velmi často zapomínáme. Chodba se tak stává zanedbávanou částí domů či bytů. Říkáte si, že by to chtělo změnu i u vás doma? Nechte se inspirovat našimi dvěma proměnami vstupů do obydlí, které díky svým tlumeným barvám a jednoduchému stylu jen tak z módy nevyjdou.

Chodba je místností, kterou za den projdeme nesčetněkrát. Na ni totiž obvykle navazují všechny – nebo alespoň většina ostatních pokojů. I proto se nám tak může zdát složité vybrat vhodné barvy a bojíme se jakkoliv experimentovat. Často tak nakonec skončíme u nevýrazných barev a spíše než abychom zvýraznili přednosti této místnosti, raději se uchýlíme k neutrálnosti.

My v Bella Rose však vsázíme na kombinaci barevnosti a střídmosti. Tentokrát je to řada odstínů modré spojena s bílou či šedou a dřevěným dekorem. A právě díky využití i světlých odstínů nemusíte mít obavy, že by prostor byl příliš tmavý.

Skříňka s doplňky a židlí k odpočinku
Interiér chodby nemusí být vůbec temný. Stačí, když zvolíte vhodný nábytek, který celý prostor provzdušní.

Oba tyto stylingy vstupní chodby mají společnou jednu věc a tou je jednoduchý botník či police. Místo pro odkládání obuvi či různých nezbytností zní na první pohled jako zcela banální věc. Nicméně i takováto drobnost může přispět k velmi příjemnému prvnímu dojmu. Elegantní stolek na kolečkách White navíc můžete snadno přemístit, kam budete potřebovat. Lze jej tedy využít samozřejmě i jinými způsoby. Například pro servírování dobrot, jako miniaturní knihovnu pro právě rozečtené knihy či třeba pro odložení notebooku, abyste se mohli pohodlně dívat z postele na oblíbené seriály.

Chodba v 1. stylu

Jednoduchý, vzdušný, stylový. Pokud nutně nemusíte, přímý vchod do domu či bytu zbytečně nezatěžujte obrovskými masivními skříněmi, které vytváří dojem stísněnosti. Místo, kam si ukládáte kabáty či zimní šály a čepice tak zkuste posunout o kousíček dál do prostoru. Uvidíte, že tak najednou získáte dojem, jakoby se vaše chodba prosvětlila.

Úložný prostor

Prázdné místo, které zůstalo po přemístění nábytku, snadno zaplníte výše zmíněným stolečkem na kolečkách od Normann Copenhagen. Na něj tak můžete, jakmile přijdete domů, hned ode dveří odkládat každodenní nezbytnosti, které potřebujete rychle někam odložit. Ať už jsou to dopisy, které vám právě donesla pošťačka, nebo žvýkačky, ze kterých si před každým odchodem odeberete, či vodítko, když se vracíte domů se psem.

A pokud jste ten typ člověka, který si sundává hodinky či bižuterii okamžitě, když přijde domů, nebo klíče před odchodem obvykle hledá po všech čertech, zpozorněte. Jako dělaná pro vás bude sada ocelových odkládacích mističek Rustic od dánské značky House Doctor to pravé. Odteď už je konec dlouhým hledáním!

Polička s designovými květináči a úložným prostorem
Detaily tvoří velkou část dojmu z prostoru. Co takhle zkusit si sladit všechno do geometrických vzorů? Sofistikovaná krása!

V nižších poličkách vypadá velmi šikovně umístění krabiček pro případné ukládání věcí, které běžně využíváte, ale každý je přeci nemusí vidět hned v okamžiku, kdy vejde. Kartonové Dark Grey/Beige a plechové boxy Metal Blue/Grey vytvoří rafinovaným způsobem tolik úložného prostoru, kolik jen budete potřebovat. Odteď už budete mít dostatek prostoru. Otázky kam schovat deštníky, když zrovna venku neprší; baterku, kterou ve dne nepotřebujete; váleček, abyste se mohli před odchodem očistit od chlupů vašeho čtyřnohého mazlíčka a mnoho dalších drobností jsou nyní minulostí.

Až se budete zase jednou pozdě večer vracet z večírku, jistojistě vám přijde vhod křeslo, do kterého si budete moci při příchodu domů sednout. Místo, ve kterém se můžete pomalu vyzout z lodiček, co jste nosily na nohou po celý den. Útulnosti tomuto kusu nábytku rozhodně přidá menší hebký polštářek s třásněmi Blue, v našem případě opět v tmavě modré barvě. V jednoduchém interiéru skvěle vynikne svou extravagancí.

Detaily hrají prim

Světlo je snad tím nejdůležitějším prvkem, po kterém (v obvykle potemnělé chodbě) opravdu toužíme. Závěsná lampa Green Marble zaujme svým minimalistickým stylem i schopností kvalitně osvětlit místnost. Prostor tak působí čistěelegantně. Navíc nemusíte mít strach, že byste náhodou něco v přítmí chodby nenašli.

Někdo dává přednost květinám řezaným a ve váze, někdo zase zasazeným a v květináčích. Pokud patříte mezi tu druhou skupinu lidí, mohly by se vám zalíbit dva stejné, avšak různobarevné, květníky v pravidelném tvaru šestiuhelníku Hexagon Dusty GreenHexagon Blue. Alespoň malá rostlinka – a ještě v takhle elegantních květináčích – dokáže totiž vnést do každého prostoru trochu života navíc. A to je v případě chodby přesně to, co chceme. Jen dejte pozor při výběru, ať vám světlomilná kytička v chodbě bez oken nestrádá.

A když už se vezeme na vlně geometrických tvarů, bylo by na škodu nezakomponovat je i do koberečku. Tento ručně tkaný béžovo-modrý gobelín Kelim Blue Triangles rozhodně nezůstane bez povšimnutí, to vám můžeme zaručit!

K dokonalosti vám už stačí snad jen pověsit si něco na prázdnou zeď. Ať už je to obraz s motivačním citátem, kterým si každý den zpříjemníte odchod do práce, melancholická fotografie pobřeží, nebo naopak veselé malůvky vašich dětí, směle do toho.

Doplňky, které najdete na našem e-shopu
1. Pojízdný stolek 2. Ocelové misky s patinou 3. Světlo s detailem z mramoru 4. Obraz pobřeží 5. Květník Blue 6. Polštářek s třásněmi 7. Úložné kartonové boxy

Chodba v 2. stylu

Stejně tak jako v prvním stylingu chodby i v tomto případě hraje hlavní roli při zařizování chodby vzdušný stolek na kolečkách White, abychom si měli kam odkládat své věci při příchodu a při odchodu po nich zase automaticky sáhli bez zbytečného hledání. Druhým stejným prvkem je místo na sezení, ať už je to lavice, křeslo či obyčejná židlička. K usednutí doslova volá překrásný vlněný polštář Dark Green, který je zdobený prošíváním z geometrických vzorů.

Dominantou celého tohoto vzhledu chodby je rozhodně zeď. Tu zkrášlují obrovské obrazy, respektive plakáty na zeď. A pod pojmem plakáty si nemusíte představovat fotografie slavných punkových kapel, které mají vaše děti přilepené u sebe v pokoji na zdi. V tomto případě záleží hlavně na vašem vkusu, takže můžete dát přednost nápisům, autorským malbám či kresbám, jako je například tato ztvárňující Twiggy. Z obyčejné chodby se tak znenadání snadno stane prostor naplněný uměním.

Chodba v zelenomodrém provedení
Už nemusíte mít obavy z kombinací světlých tónů a tmavě modré barvy. Vždyť je to přeci zábava, která ještě k tomu vypadá skvěle.

Zejména v zimědeštivých dnech vám přijde vhod jedna nenápadná vychytávka, která ovšem svou funkci plní na sto procent. O co že se to jedná? Dřevěné háčky Tippetop zavěšené na zdi na první pohled nepůsobí jako odkládací prostor, avšak přijde-li návštěva nebo potřebujete na krátkou dobu odložit někam svůj kabát, poslouží vám spolehlivě.

Útulno na první přivonění

Pro romantickou atmosféru či zjemnění prostoru jsou jako doplněk do interiéru ideální samozřejmě svíčky. Máte-li nějakou svou oblíbenou, na kterou nedáte dopustit, avšak myslíte si, že svým obalem nepůsobí nikterak zajímavě, zkuste ji vložit do skleněného svícnu Turqois od značky Ib Laursen. A nebo, zejména pokud jste skuteční designoví fajnšmekři, vás jistojistě uhrane Kubus 8 White, netradiční svícen ve tvaru krychle s osmi vysokými svíčkami. Svým luxusním vzhledem přesune atmosféru chodby do zcela jiné dimenze.

Pokud však chcete otestovat něco zcela nového, naprosto dokonalou vůni linoucí se po celém obydlí dokáží vykouzlit svíčky Skog. Nejen, že hezky vypadají, ale také dokáží téměř okamžitě zaplnit prostor kouzelnou a uvolňující vůní dřeva a jehličí. Sami se nachytáte, jak chodíte do chodby jen proto, abyste si mohli znovu přičichnout této dechberoucí vůně.

Skříňka pro odkládání věcí s krásnou vázou Omaggio
Nezapomeňte, že důležité, avšak ne příliš hezky vzhlížející věci lze snadno schovat do elegantních krabiček. Prostor tak působí čistě.

Rafinovaný úložný prostor

Pokud byste potřebovali nutně úložný prostor pro větší věci, je ideálním adeptem pro tuto pozici drátěný úložný koš Petrol. Ano, máte úplnou pravdu, vypadá úžasně už od prvního pohledu – a to může být klidně i prázdný. Ale vleze se do něj leccos, ať už jsou to dětské hračky, povlečení nebo velká květina, u níž spolehlivě poslouží jako designový květináč.

Anebo pokud rádi měníte detaily podle své aktuální nálady, můžete v tomto koši uložit další polštáře. Například Confetti Black and White, opět s designem geometrických tvarů. Až budete mít chuť ozdobit židli spíše černobílým polštářem, nemusíte chodit nikam daleko.

A pokud vám to stále není dost a chcete získat ještě další místo navíc pro odkládání, není nic jednoduššího, než k tomuto koši pořídit ještě i dřevěné víko Oiled Oak. Právě kombinace modrého drátěného koše s poklopem z masivního dubu v chodbě velmi vynikne a stane se její ozdobou.

Dovést interiér do úplné dokonalosti už nakonec bude hračkou s nádhernými foukanými vázami Omaggio Steel Blue od známého výrobce keramiky Kähler. Jejich vázu má u sebe doma dokonce i dánská královna, můžete si tak být jisti, že se jedná o skutečně unikátní kousek výjimečné kvality.

Přehled produktů, které najdete na bellarose.cz
1. Svíčka Skog 2. Svícen Turqoise 3. Drátěný koš 4. Svícen ve tvaru krychle 5. Váza Omaggio 6. Prošívaný polštář 7. Polštáře se čtverečky

Za krásné fotografie stylingu mockrát děkujeme Katce z blogu by KOCZANSKA.

Šťastnou ruku při výběru těch pravých doplňků do vaší staro-nové chodby přeje

za tým Bella Rose, Klára.

Není všem dekoracím a doplňkům konec. Výběr designových kousků pokračuje!

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!