Svíčky Meadows najdete na Bella Rose už několik let. Není divu – české luxusní svíčky se spoustou unikátních vůní jsou fenoménem! Kouzlí útulnou atmosféru v mnoha domácnostech nejen u nás, ale i v zahraničí. Proto jsme se rozhodli, že si na ně a na jejich sympatickou majitelku Vladimíru Fremuthovou trochu víc posvítíme. 🙂 Jste zvědaví?

Vlaďka nám prozradila, v čem spočívá uhrančivé kouzlo svíček Meadows, jaké jsou její oblíbené vůně a představila své podzimní must have kousky.

Spojení zajímavých kombinací vůní s designovým obalem tvoří unikátní charakter svíček Meadows

V čem spočívá podle Vás kouzlo Meadows, které uchvátí každého, kdo s nimi přijde do kontaktu?

Kouzlo Meadows vidím v propojení křehkosti ručně foukaného českého skla se vzácnými parfemacemi, které pro naši značku připravují parfuméři ve Francii. O svíčce jsem od samého začátku přemýšlela jako o objektu, který má útočit na více smyslů. Na prvním místě to musí být vždy vůně. Barevnost skla pro danou vůni jsme pečlivě vybírali, aby podtrhla atmosféru, kdy je svíčka zapálená. Meadows káro sklo má jednu obrovskou přednost – jakmile svíčka hoří, roztančí se díky sklu nádherné odrazy na stěně či nábytku a světlo dostává další rozměr.

Svíčky Meadows
Za jedinečným vzhledem svíček Meadows stojí ručně foukané české sklo

Vaše svíčky jsou českým unikátem, který si zamilovali i zákazníci v zahraničí. Do jakých zemí se v současné chvíli svíčky Meadows podívají?

Svíčky prodáváme v současné době na Slovensku, v Rakousku a na Islandu. Jednáme o spolupráci s Belgií a s Anglií. Velkou ctí pro nás bylo například dodání svíček pro NATO do Belgie.

Svíčky Meadows
Ruční výroba je obrovskou předností svíček Meadows

Kterou vůni máte nejraději?

V tomto období se ráda schoulím ke knížce a ke krbu. Při těchto chvílích pálím dvě svíčky a to Mystic Cashmere, která vás vůní zahalí do měkkého kašmíru s exotickou kombinací skořice a muškátového oříšku, naopak Libertine Spirit vás zahřeje jako šálek zázvorového čaje. Při zapálení svíčky se prostor provoní zázvorem, citrónovou trávou s dotekem pepře.

Jak byste popsala vůni Mistletoe Kiss, kterou nově najdeme i v podobě difuzéru?

Při vytváření limitované edice Mistletoe Kiss jsem se inspirovala vůní lesního stromku, který si nesete na Vánoce domů. Tóny pinií a borovice vás přenesou do zimního lesa. Vše podtrhuje akcent zmrzlého červeného rybízu, který dodává svíčce svěží nádech. Svíčka, kterou jsme vloni uváděli jako novinku, sklidila velký úspěch, což bylo důvodem k rozšíření této vánoční řady. Difuzér ve stejné parfemaci vnese do interiéru klid a harmonii. Je balen v ručně vyráběné exkluzivní krabici, která je  převázaná saténovou mašlí v měděném odstínu s dárkovou kartičkou s motivem vyřezávaného jmelí. Dárek je již tedy kompletní.

mistletoe kiss svicka meadows

Design je evidentně Vaší velkou vášní. Jaké jsou podle Vás trendy pro rok 2023?

Interiérový design má v mém srdci důležité místo. Letos je vše umocněno ještě tím, že budu příští rok zařizovat náš nový domov, takže jsem momentálně ponořena do katalogů, pinterestu a instagramu téměř každý den. Silně vnímám trend tón v tónu a důležitost přírodních materiálů. Je příjemné a uklidňující dotýkat se doma přírody a ne umělých materiálů, které nám nejsou blízké. Více přemýšlím, od koho daný produkt pochází a kdo za značkou stojí. Jsem pyšná na české designéry a výtvarníky, které se stále více prosazují ve světě.

Náš domov bych ráda vybavila právě produkty od nich. Mám ráda materiály jako je len, kůže, vlna a nově i keramika. Časem získají patinu, která materiálu sluší. Sleduji belgické a skandinávské značky, které rezonují s mým vkusem.

Svíčky Meadows
Ručně foukané svícínky Meadows odráží vkus jejich zakladatelky Vladimíry a zároveň nejnovější trendy bytového designu

Recyklace skleniček je aktuálně oblíbené téma. Jak se dají využít sklenice Meadows?

Originální ručně foukané sklo MEADOWS je uměleckým dílem vyrobeným v Čechách. Má stoletou tradiční formu z Kamenického Šenova. Vzor vytváří při zapálení svíčky kouzelnou atmosféru i díky různobarevnosti a po vypálení má více možností využití.

vladimira fremuthova
Usměvavá zakladatelka Meadows Vladimíra Fremuthová

Po vypálení svíčky nebo spotřebování vůně v difuzéru nemusíte kalíšky vyhazovat. To by byla velká škoda! Díky svému jedinečnému vzhledu vám doma poslouží mnoha způsoby. A jak se můžete přesvědčit, v interiéru budou vypadat dokonale!

využití sklenic po vypálení svíček Meadows
Na vodu, na psací potřeby nebo třeba jako stylová vázička

Které produkty z Bella Rose Vám v poslední době padly do oka?

Váza Rasu Amber mě naprosto uchvátila svou jantarovou barvou. Těším se, až do ní naaranžuji větve s podzimním listí. Jsem také milovnicí nepřímého osvětlení a lampa Ray je ideální v tom, že je přenosná. Můžete si ji vzít jak na terasu, tak na jídelní stůl a připravit večeři při svíčkách a jemném světle z lampy. Bábovková forma Gold Haritage má nádherný tvar a už teď přemýšlím nad recepty, které v ní vyzkouším. Co třeba Savoy nebo dýňová bábovka?

Produkty z Bella Rose
1. Váza Rasu Amber 2. Přenosná stolní lampa Ray Table 3. Hliníková forma na bábovku 4. Kuchyňská zástěra s koženými prvky 5. Bavlněný přehoz Lucilla

Slyšela jste už o dánském konceptu „hygge“? Co se vám u tohoto slůvka vybaví?

Je to soubor více věcí najednou. My bychom tomu dali asi překlad “pohoda”, ale já si myslím, že je to něco daleko víc. Je to atmosféra, útulno, voňavo, rodina… O mém “hygge” odpoledni mám jasnou představu – zapálený krb, svíčky, hrnek kakaa v ruce (a ve druhé skořicový šnek – trocha toho severského doteku :))) Národy, které doma tráví hodně času, mi jsou hodně blízké a s tímto stylem se dokáži velmi rychle ztotožnit.

Spoustu pěkných podzimních chvilek vám přeje

Petra & Bella Rose

Vyberte si svou nejoblíbenější vůni Meadows

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!