Svíčky Meadows najdete na Bella Rose už několik roků. Není divu – české luxusní svíčky se spoustou unikátních vůní jsou fenoménem! Kouzlí útulnou atmosféru v mnoha domácnostech nejen u nás, ale i v zahraničí. Proto jsme se rozhodli, že si na ně a na jejich sympatickou majitelku Vladimíru Fremuthovou trochu víc posvítíme. 🙂 Jste zvědaví?

„Celý můj pracovní život se točí převážně kolem designu. Vášeň a nadšení pro interiér, vůně a české sklo jsem před pěti lety přenesla do své vlastní značky luxusních bytových vůní Meadows. Práce na jejím vývoji a uvedení na trh bylo to nejkrásnější, co mne po pracovní stránce potkalo.“

Vlaďka nám prozradila, v čem spočívá uhrančivé kouzlo svíček Meadows a jaké jsou její oblíbené vůně. Nechala nás nakouknout do své vlastní domácnosti a představila své podzimní must have.

Luxusní české svíčky Meadows
Luxusní české svíčky Meadows jsou vyráběny s maximální péčí

CO STOJÍ ZA ÚSPĚCHEM SVÍČEK MEADOWS?

V čem spočívá podle Vás kouzlo Meadows, které uchvátí každého, kdo s nimi přijde do kontaktu?

Kouzlo Meadows vidím v propojení křehkosti ručně foukaného českého skla se vzácnými parfemacemi, které pro naši značku připravují parfuméři ve Francii. O svíčce jsem od samého začátku přemýšlela jako o objektu, který má útočit na více smyslů. Na prvním místě to musí být vždy vůně. Barevnost skla pro danou vůni jsme pečlivě vybírali, aby podtrhla atmosféru, kdy je svíčka zapálená. Meadows káro sklo má jednu obrovskou přednost – jakmile svíčka hoří, roztančí se díky sklu nádherné odrazy na stěně či nábytku a světlo dostává další rozměr.

Svíčky Meadows
Za jedinečným vzhledem svíček Meadows stojí ručně foukané české sklo

Vaše svíčky jsou českým unikátem, který si zamilovali i zákazníci v zahraničí. Do jakých zemí se v současné chvíli svíčky Meadows podívají?

Svíčky prodáváme v současné době na Slovensku, v Rakousku a v Maďarsku. Jednáme o spolupráci s Belgií a s Anglií. Velkou ctí pro nás bylo například dodání svíček pro NATO do Belgie.

Svíčky Meadows
Ruční výroba je obrovskou předností svíček Meadows

Která vůně je právě teď Vaším favoritem?

Vůně u nás doma odrážejí roční období. V létě se velmi dobře cítím v záplavě černého rybízu s lehkým dotekem mandarinky, je to pro mě vůně léta. Na podzim, jak se den krátí a trávíme doma více času, si hodně zapalujeme Shadow Dancevůní fíků a cedru. Vánoce jsou pro mě ve znamení Black Madonny, kde je hlavní ingrediencí kadidlo. Tato vzácná vůně, která je nazývána též ománským zlatem, byla svého času opravdu velkou vzácností, a tak není divu, že působí nádherně na všechny smysly.

Svíčky Meadows
Spojení zajímavých kombinací vůní s designovým obalem tvoří unikátní charakter svíček Meadows

Design je evidentně Vaší velkou vášní. Jaké jsou podle Vás podzimní trendy pro rok 2017?

Bytový design je moji celoživotní vášní a velmi pečlivě trendy sleduji. Do popředí se dostávají hodně přírodní materiály, lidé se více zajímají o původ věcí a to nejen u oblečení, ale i u věcí do interiéru. Velký posun jsem zaznamenala hlavně v barevnosti kuchyní. Nyní se dostávají do popředí šedé a černé tóny, barvy, které byly dříve v kuchyni opomíjeny. Sami máme doma již pátým rokem antracitovou kuchyň a nemohu si ji vynachválit.

V dekoracích převládá nyní kontrastní zlatá barva, která nádherně sekunduje právě tmavým odstínům. Baví mě kombinace černé a zlaté, například zlaté příbory na prostřeném stole dokáží vykouzlit sváteční atmosféru.  A byt dostane okamžitě pařížský look. Tyto tóny se objevují i na našem skle. Favoritem je v poslední době zlatá svíčka Golden Grace v pokovaném ručně foukaném skle s tóny kůže a medu.

Svíčky Meadows
Ručně foukané svícínky Meadows odráží vkus jejich zakladatelky Vladimíry a zároveň nejnovější trendy bytového designu

NOVÝ DOMOV JAKO VÁNOČNÍ DÁREK

Jak vypadá vaše domácnost? Řídíte se trendy, nebo máte svůj styl, do kterého si nenecháte mluvit?

Náš domov jsem zařizovala před 5 lety, tedy v době, kdy jsem uváděla na trh značku Meadows. Celé jsem to dělala rodině jako velké překvapení a manžel se synem přišli jednoho prosincového dne do nového domova na snídani. Byla to pro mě obrovská výzva a jsem velmi pyšná na to, že bych u nás doma nic neměnila. Náš domov je inspirován severskými trendy.

Věděla jsem od samého počátku, jak bude každý pokoj vypadat. Záměrem bylo prolnout všechny pokoje barevně tak, abychom mohli kdykoliv přenést jednotlivé kusy nábytku či dekorací. Mám ráda více stylů a snažím se při zařizování respektovat daný prostor. Jinak jsem zařizovala chalupu a jinak pražský byt.

Obývací pokoj Vladimíry Fremuthové
Seversky minimalismus v podání Vladimíry Fremuthové

Který designový kousek vám v současnosti dělá největší radost?

Jsem velkou milovnicí obrazů. Mým posledním přírůstkem jsou Kukuřice od pana Jiřího Samka. Dalším oblíbeným kouskem je červený robot Kitchenaid, který mi pomáhá vykouzlit krásné sladké nedělní snídaně.

Je nějaký kousek, který máte právě teď do svého domu vyhlédnutý?

Mým favoritem je sada příborů Brass Finish  a nástěnná lampička Black Metal.

„UČÍM SE ODPOČÍVAT“

Jak vypadá Vaše ideální chvilka odpočinku?

Dlouho jsem neuměla odpočívat vůbec. To se v poslední době snažím změnit. Musí to být ale odpočinek aktivní. Každý rok si dávám nové cíle, vloni to bylo například uběhnout za rok 1 000 km. Letos zase naučit se pořádně plavat kraul. Sport jsem dlouho opomíjela a teď si užívám každou chvilku, kdy mohu vyběhnout do přírody a být sama se sebou. Další vášní, u které si odpočinu, jsou výstavy. Jsem ráda, že je dokáže ocenit i náš 11-letý syn a je mi velkým parťákem.

Usměvavá a sympatická zakladatelka svíček Meadows Vladimíra Fremuthová
Usměvavá a sympatická zakladatelka svíček Meadows Vladimíra Fremuthová

 

„Mám ráda drobné radosti, jako je brzké vstávání, když rodina ještě spí, čerstvě povlečenou postel, květiny ve váze, balet, běh, jógu, výstavy, vietnamské jídlo a čerstvě upečené domácí loupáky.“

Čerstvě upečené domácí loupáky
Vladimířina radost – čerstvě upečené domácí loupáky

Jaký okamžik, který jste zažila v poslední době, byste označila za perfektní? 🙂

Před pár dny mě odzbrojil můj syn, který mi naplánoval můj narozeninový den. Snažil se pro mě dělat všechno, co mám ráda. Dalo mu to hodně práce a úsilí a bylo to PERFEKTNÍ!

Slyšela jste už o dánském konceptu „hygge“? Co se vám u tohoto slůvka vybaví?

Je to soubor více věcí najednou. My bychom tomu dali asi překlad “pohoda”, ale já si myslím, že je to něco daleko víc. Je to atmosféra, útulno, voňavo, rodina… O mém “hygge” odpoledni mám jasnou představu – zapálený krb, svíčky, hrnek kakaa v ruce (a ve druhé skořicový šnek – trocha toho severského doteku :))) Národy, které doma tráví hodně času, mi jsou hodně blízké a s tímto stylem se dokáži velmi rychle ztotožnit.

Na návštěvě u Vladimíry Fremuthové
Na návštěvě u Vladimíry Fremuthové

Líbí se Vám Vladimířina severská domácnost? Patříte mezi milovníky dánského konceptu hygge, podzimních barev, svíček a útulných domácností? Pak se určitě nezapomeňte podívat na výběr Vladimíry Fremuthové, který dokonale odráží její osobnost.

Spoustu pěkných podzimních chvilek vám přeje

Petra & Bella Rose

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!