Blíží se prázdniny a s nimi spojená doba dovolených. Spousta lidí se chystá k moři, kde budou dny trávit hlavně relaxováním na pláži. Bez čeho se na pláži neobejdete? Čtěte dále…

Konečně jsme se dočkali, léto je tady. Za pár dní dětem začnou prázdniny a dospělým doba dovolených. Pokud se letos chystáte k moři, jistě Vám přijde vhod náš malý seznam věcí, které by Vám na pláži neměly chybět.

 

Plážová taška

Základem je samozřejmě pěkně velká plážová taška, která pohodlně pojme vše potřebné. Skvělou volbou je módní slaměná taška, kterou využijete nejen na dovolené, ale poté i doma při nákupech.

 

plážová taška

 

 

Podložka na ležení

Jistě si vystačíte s klasickou dekou, ale máme pro Vás i něco jiného – skvělou vychytávku v podobě měkoučké bavlněné podložky, která je navíc opatřena pohodlným polštářkem pro ještě větší pohodlíčko. A můžete na ní lenošit nejen na pláži, ale i doma na zahradě nebo terase.

 

 

podložka

 

 

Plavky

Pokud se nechystáte na speciální pláž, určitě je budete potřebovat. 🙂

 

 

Osuška nebo ručník

Když vylezete z vody, je třeba se do něčeho utřít. Nejlépe se k tomu hodí pěkně velká heboučká osuška. Stylová osuška s modrými proužky potěší nejen Vaši pokožku, ale bude i pastvou pro oči.

osuška

 

 

Slaměný klobouk nebo kšiltovka

Nejen děti by se měly chránit před úpalem pokrývkou hlavy. Že Vám klobouk nesluší? Nemáte ho přece kvůli parádě, ale jako ochranu. 🙂

 

 

Sluneční brýle

Nezapomeňte před prudkými slunečními paprsky chránit také své oči. Pomohou Vám s tím kvalitní sluneční brýle.

 

 

Ochranné opalovací prostředky

Na ty rozhodně nezapomeňte, jinak by se Vám mohlo stát, že místo večerní zábavy budete na hotelovém pokoji brečet bolestí ze spálení.

 

 

Hřeben

Aby vlasy po koupání lépe a rychleji proschly, je dobré je vždy rozčesat. Vlasy si také můžete večer ošetřit vyživujícím olejíčkem na tělo a vlasy s olivovým olejem. Vlasy po něm budou krásně lesklé a voňavé.

olej

 

 

Čistá voda nebo neslazená minerálka

Určitě to dobře znáte, sladké pití žízeň prostě nezažene, a tak si s sebou přibalte láhev čisté vody nebo jemně perlivé minerálky.

kilner 

 

Svačinka

Něco dobrého na zub si můžete koupit na pláži nebo v jejím okolí, ale raději si něco vezměte s sebou.

 

 

Vlhčené ubrousky

Vlhčené ubrousky jsou skvělým pomocníkem vždy a všude a zejména tam, kde zrovna není na blízku čistá tekoucí voda.

 

 

Knížka nebo časopis

Máte nějakou knížku, na kterou se hrozně těšíte, ale během roku na ni nemáte čas? Šup s ní do plážové tašky. Pokud se Vám na pláži nechce jen tak ležet, pospávat a chytat bronz, bude se Vám hodit.

 

 

kniha

 

 

Peníze

Peněz si nabalte přiměřené množství, ať Vás to neláká moc utrácet.

 

 

Igelitový sáček

A ještě jedna důležitá maličkost – igelitový sáček na mokré plavky.

 

Máte zabaleno? Tak hurá na pláž!

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!