Volejte sláva a tři dny se radujte! Nebo se radujte klidně až do Vánoc, protože pro vás máme báječnou zprávu – máme vlastní kolekci vánočních baněk! Naše nákupčí Anka spolu s majitelkou Marťou vyrazily na jaře do Liberce do firmy Glassor, kde nám ty úžasné baňky podle našich představ vytvořili. Jedná se o menší rodinnou firmu, ve které vznikají pod zlatými ručičkami skutečné poklady. Všechny baňky jsou vyráběny a zdobeny ručně, proto jsou tak kouzelné. Nahlédněte do zákulisí výroby baněk a přečtěte si následující rozhovor. Tentokrát jsme si vzali na paškál Anku s Marťou.

Chtěli jsme nadčasové ozdoby, které jsou éterické i skandinávské, romantika i minimalismus. Já jsem s nápady spíš kulometčík – co má plno návrhů a nápadů –  a Anička sniper – řekne jednu věc a je to přesně to, co nás pak nasměruje dál.

Jak vznikl nápad na vlastní baňky?

Anka: Mám takový pocit, že nápad je už docela archivní – paní Tichá z Glassoru snad předloni Marťu kontaktovala s návrhem na naši kolekci, ale my se na ni vrhli až letos. Ne že bychom předtím nechtěli, ale taková kolekce zabere poměrně dost času všem stranám a návrhy jsme jeli do Liberce dělat už na jaře!

Marťa: Přesně tak, vlastně nápad na začátku navrhla paní Tichá z Glassoru a pak už nám jela fantazie na plné obrátky 🙂

Kdo vymýšlel, jaké vzory budou na baňkách a jaké tvary budou baňky mít?

Anka: To byla, řekla bych, společná práce 🙂 Marťa ale měla v hlavě hodně nápadů na základě starých baněk, které byly na Bella Rose před lety, ale už se nevyrábí. Já jsem zase chtěla, aby kolekce odrážela Skandinávii a Bella Rose jako značku.

Marťa: Byla to společná práce. Chtěli jsme nadčasové ozdoby, které jsou éterické i skandinávské, romantika i minimalismus. Já jsem s nápady spíš kulometčík – co má plno návrhů a nápadů –  a Anička sniper – řekne jednu věc a je to přesně to, co nás pak nasměruje dál 🙂

Probíhalo všechno s firmou, která baňky vytvářela, hladce, nebo nastala nějaká neočekávaná prekérní situace?

Anka: Nikdy nic nejde úplně podle plánu, ale s tím je potřeba počítat. Měli jsme vysněnou speciální DIY baňku, která nám ale zatím úplně “nefunguje”. Víc ale nebudu prozrazovat, třeba to letos pořád ještě klapne!

Marťa: Já věřím, že to ještě vyjde!

Jsou v kolekci Bella Rose baněk klasické kulaté, nebo jsou mezi nimi i nějaké speciální?

Anka: Převažují kouličky ve dvou velikostech, v kolekci ale najdete i zvoneček, krystal anebo nepostradatelné ptáčky.

Marťa: Já jsem si moc přála zvoneček, v Česku je tradice zvonit Ježíška a ve skandinávských kolekcích zvonečky moc nebývají.

Na jaké barvy se můžeme těšit?

Anka: Volili jsme zejména něžné bílé a šedé odstíny doplněné o třpytky, kamínky a perličky. Hodně jsme pracovali i s čirými baňkami, na kterých krásně vynikne něžný dekor. Věřte mi, v kombinaci se zeleným stromečkem je to opravdu nádhera…

Marťa: Původně jsme se snažili najít i růžový odstín, jako je v naší brandové paletce, ale nakonec jsme od ní upustili, pořád se nám nedařilo najít tu správnou barvu a nakonec jsme se shodli, že by byla spíš rušivým elementem v celé jemné kolekci.

Jaká baňka je vaše nej?

Anka: Moje favoritka je perleťová koulička s třpytivými stříbrnými lístky, ta je podle mě opravdu nádherná a už se hrozně těším, jak si ji doma pověsím na stromeček. Jsem ale nadšená i ze všech čirých kousků.

Marťa: Já jsem se zamilovala do čiré kouličky poseté perličkami, ach!

Máme velikou radost, že vám je konečně můžeme představit. A pokud si je zamilujete jako my a budou zdobit váš vánoční stromeček, podělte se o fotku na našem Instagramu pod hashtagem #atmosferasbellarose

Přejeme krásné podzimní dny

tým Bella Rose

 

Objevte kolekci vánočních baněk Bella Rose ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!