Dny se pomalu, ale jistě krátí, brzy začne ubývat slunečního svitu a listí se zbarví do krásných podzimních odstínů. Než však podzim zcela převezme svou vládu, načerpejte slunce do zásoby a užijte si babí léto na terase či zahradě.

Budiž světlo

Lucerny

Když je krásně, není třeba spěchat domů. Užívejte si potěšení v podobě relaxace na čerstvém vzduchu, dokud to jen trochu jde. Dřívější stmívání má rozhodně své kouzlo, které nádherně podtrhnou zapálené svíčky v lucernách. Stačí se uvelebit třeba do houpacího závěsného křesla a chvíli pozorovat tančící plamínky svíček a starosti všedních dnů se rázem rozplynou.

Skleněná lucerna Flower
Skleněná lucerna Flower

Vonné svíčky

Skvělým společníkem přinášejícím světlo vám může být také vonná svíčka, která potěší nejen vaše oči, ale i nos. Vyberte si vůni, která je vám nejmilejší, naložte se do horké vany nebo se přikryjte huňatou dekou s knihou v ruce, zavřete oči a nechte se unášet do říše fantazie. Zapálené svíčky vám pomohou navodit útulno kdekoliv se zrovna budete nacházet, klidně i u vaření večeře.

Podzimní vůně Village Candle
Podzimní vůně Village Candle

Světelné řetězy

Stejně jako svíčky jsou krásné také stylové světelné řetězy. Nemusíte čekat až do Vánoc. Světelný řetěz vaši terasu rozzáří něžným světlem a současně bude krásnou podzimní dekorací. Rádi byste si vnesli stejný pocit ze světýlek i domů? Žádný problém! Světelné řetězy oživí každý všední kout a když všude zhasnete, rozsvícená světýlka vykouzlí tu nejkrásnější atmosféru. Máme vyzkoušeno!

Světelný lampionový LED řetěz
Světelný lampionový LED řetěz

Podzimní dekorace na terase

Věnečky

Aby vám na terase v babím létě nebylo smutno, vyzdobte si ji nějakými pěknými podzimními dekoracemi. Krásně bude vypadat klasika v podobě věnečku. Můžete si koupit již hotový věneček, věneček na dozdobení, nebo si jej můžete vyrobit úplně sami. V babím létě a na podzim příroda nabízí spoustu surovin, které můžete na věneček použít. Například rudě červené šípky, větvičky či lístečky budou toto období krásnou podzimní dekorací nejen ve vázičce na stole. Nechte rozvinout svoji fantazii.

Dekorativní věnec
Dekorativní věnec

Podzimní květiny

V létě vám jistě na terase dělaly společnost veselé barevné květiny. Ani během babího léta a podzimu se s květinami nemusíte loučit. Stačí květináče a truhlíky osázet rostlinami, které snesou chladnější počasí. Nádherně vypadají například vřesy, macešky, chryzantémy či třeba okrasná zelí (kapusty). Získáte tak dokonalou podzimní dekoraci.

Pokud si s výběrem květin nebudete vědět rady, zapátrejte na internetu nebo si nechte poradit od odborníků v květinářství.

Keramický květináč Bocal White
Keramický květináč Bocal White

Grilujeme v babím létě

Venkovní gril

Milujete letní grilovačky? Ani s nimi ještě nemusíte končit. Babí léto je jako stvořené k pokračování v této velice oblíbené činnosti. Navíc u grilu se i zahřejete a získáte originální dekoraci vaší terasy. Pozvěte na grilování také své přátele, ať si spolu můžete pořádně popovídat, než se všichni uvelebíte na zimu ve svých domovech na sedačce v obývacím pokoji.

Venkovní gril Mauve Stripe
Venkovní gril Mauve Stripe

Na terase či zahradě nám zkrátka může být příjemně nejen v létě, ale i během babího léta a na podzim. A pokud by vám venku přece jenom bylo chladno, stačí se zachumlat do hřejivé deky, obklopit se huňatými polštářky a můžete na terase pobývat až do pozdního večera. V zimě budete mít na co vzpomínat. Užívejte si, dokud to jde!

Skleněná lucerna Clear/bamboo
Skleněná lucerna Clear/bamboo

Přejeme vám nádherné babí léto a dny plné klidu a pohody na vaší terase!

Lenka & Bella Rose

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!