Zní to téměř neuvěřitelně, ale je to už více než 6 let, když jsem poprvé spustila e-shop Bellarose.cz

Přijde mi to jako nedávno, co jsem v Dánsku objevila nádherné dekorace a doplňky a toužila to vše přivézt i k nám. Postupně se sortiment rozšiřoval o další kategorie, a tak přibylo skandinávské oblečení, šperky, balerínky, kosmetika z Francie nebo Skotska, voňavé svíčky, dobroty, čaje, koření nebo hračky pro děti… zkrátka vše, co nás ženy baví, a umí vytvářet krásnou atmosféru okamžiku.

 

Když jsem se zamýšlela, co vystihuje můj životní styl a pracovní aktivity, přišla jsem na to, že je to právě atmosféra.
Vzpomněla jsem si, jak jsem na jednom zahraničním veletrhu potkala starého pána, který obchodoval s dekoracemi. Měl vše na svém stánku nádherně nazdobené a osvětlené plamínky svíček. Musela jsem mu to pochválit a on mi odpověděl: „It`s all about the atmosphere!“ Ano, vyjádřil to dokonale.
Když jsem si po letech na tuto větu vzpomněla, uvědomila jsem si, že to je přesně ono. Miluju vytvářet kolem sebe krásnou atmosféru a vše vnímat okem citlivým na různé malé detaily, které tvoří okamžik a ze kterých se dokážu nadchnout.

Krásná atmosféra pro mě je, když se doma všude zapálí svíčky a povalujeme se s dětmi u pohádky, když se nachystá slavnostně prostřený stůl s dobrým jídlem, když si na piknik vezmeme deku a pohodlné polštářky, když se na vánočním stromečku lesknou třpytivé ozdoby a v krbu hoří oheň…

 

Momentky a atmosféra – fotky jsou z mého instagramu

Ráda vytvářím krásnou atmosféru pomocí maličkostí. Není to ale jen ta vizuální atmosféra. Krásná atmosféra by v rámci firmy měla dýchat i z našich webových stránek, e-mailů nebo reklam a inspirovat tak ostatní  – přála bych si, aby se kousek toho ducha vždy přenesl až k vám domů.
Důležitá je pro mě i atmosféra v rámci vztahů – se zákazníky, s kolegy, s dodavateli. Například když jdeme s kolegyňkami do divadla a na víno nebo když s dortem a prskavkou přejeme jedné z nás k narozeninám, když se v zahraniční u dodavatelů nasmějeme a jsme rádi, že se zase vidíme, když nám zákaznice pošle fotku svého domova a my se kocháme tím pohledem a úplně to krásno vstupuje přes monitor až zpět k nám nebo když se sejdeme kamarádky blogerky a užijeme si nádherný den – u všech těchto okamžiků by se atmosféra dala rovnou plnit do zásoby!

 

Slavíme v práci narozeniny naší kolegyňky Evy.

To vše zkrátka miluji a neumím to jinak. A přesně toto vše je pro mě Bella Rose. Takto tedy vznikl nový claim Bella Rose – all about atmosphere.

To, co prodáváme, není nějaký hrneček na kafe, lampička, aby nebyla tma, deka, aby nebylo zima… to vše je mnohem víc, je to atmosféra.
Je to hrneček, který donesete kamarádce na sedačku, abyste si mohly vychutnat společnou chvilku nebo si do něj uděláte kávu a vychutnáte si okamžik odpočinku. Je to lampička, která vám večer v pokoji vytvoří útulný koutek, kam si rádi sednete s knížkou, je to deka, do které se zachumláte a máte pocit, že je o vás postaráno…
Nezáleží na tom, jestli je to styl etno, venkovský, minimalistický nebo třeba bohémský. Stejně tak, jestli je to Skandinávie, Francie nebo třeba Tunis. Věci pro krásnou atmosféru jsou totiž v různých stylech a ze všech koutů světa a mě je baví pro vás hledat. Skandinávie je moje srdeční záležitost, a proto nejraději hledám nové značky tam. Bella Rose bude mít vždy jednotný a nepřehlédnutelný rukopis, protože všechny věci vybírám sama tak, abych si je chtěla dát k sobě domů. I když mi nabídnou zboží, které je úžasný hit za skvělou cenu a prodala bych ho možná kamiony, ale mně se nelíbí, má smůlu, prostě ho nekoupím. Nemůžu. Není to tam.

Ale zpět k novému logu.
Je to asi rok, co jsem začala mít nutkavou potřebu posunout logo a claim Bella Rose dál. Za těch 6 let se mi změnil pohled na svět a malinko i vkus, firma se rozrostla a šla hodně vpřed, bylo pro mě tedy důležité posunout vpřed i design značky.
Měnit logo nikdy není lehký úkol, ale naštěstí jsem měla docela jasnou představu o základu, ze kterého vycházet, a také už jsem věděla hlavní poslání: AAA – All About Atmosphere.
Stejně jako náš předchozí claim, i tento nový je v angličtině – máme hodně dodavatelů i zákazníků ze zahraničí a přála jsem si, aby i oni našemu logu a poslání rozuměli. Tento claim vystihuje vše, co je Bella Rose a čím žiju. To, čím bych chtěla inspirovat ostatní.

Věděla jsem, že logo chci mít minimalistické s černým jednoduchým fontem. Je to pro mě vyjádření jednoduchosti a nadčasovosti. V jednoduchosti je krása.
Chtělo to ale zachovat i romantický prvek, symbol holčičího světa, proto jsem věděla, že doplňující barvou bude jemná růžová. Chtělo to ale ještě něco, rozpoznatelný symbol. A s tím přišla naše geniální grafička Šárka. Nejlepší kreativec a grafik, jakého jsem kdy poznala.
Šárka mi poslala několik návrhů a na posledním z nich byla u nápisu stylizovaná kresba růže. Takový zamotaný chumel linek. Vypadala ale nádherně. Bylo v ní vše – éterická, jemná, čistá, dynamická, stylová, jiná, nepravidelná, krásná ve své nedokonalosti a proměnlivosti. Takový symbol ženské energie. Úžasně kontrastní k minimalistickému nápisu.

 

Okamžitě jsme s Šárkou věděly, že je to to pravé. Linku už jsme potom jen lehce upravily, aby byla ještě jemnější a jednodušší a vzniklo nové logo Bella Rose. All about atmosphere.

Momentka z kavárny Cafe Louvre, kde jsme se Šárkou dokončovaly poslední detaily loga.

 

Varianta loga jako nálepky ve tvaru kytičky.

Od té doby jsme pracovaly na novém vizuálu. Chtěla jsem tuto atmosféru totiž vdechnout nejen do loga, ale do všeho ve firmě. Začalo se pracovat na novém webu, který bude doufám hotový koncem roku, a už teď vám můžu slíbit, že bude úžasný. Těším se, až ho spustíme. Do té doby jsme nové logo jen s pár menšími detaily zakomponovali do stávající verze stránek.

Další oblastí byl obalový materiál. Přála jsem si, aby byl balíček z Bella Rose něco jako malý osobní dárek. Jako když nakoupíte v luxusním obchodě a dostanete vše do krásného papíru s mašlí. Tak jsme se rozhodli v době, kdy obchodníci šetří na každém papíru a výplni, jít úplně opačnou cestou a investovat do nádherných maličkostí, které vám udělají radost už při rozbalování – papír, nálepka, poděkování, malé dárečky a doufám, že v budoucnu toho bude ještě víc. Snad vás tyto detaily budou bavit stejně jako mě!

 

Je toho ještě hodně, co mám v plánu, ale nebylo by to ono, kdybych vše prozradila hned. Překvapení a těšení se na novinky je totiž také součástí skvělé atmosféry, nemyslíte? 🙂

Na závěr bych chtěla poděkovat všem, kteří se se mnou na tomto úžasném poslání podílejí – a jste to hlavně Vy zákazníci, kteří vytvářejí krásnou atmosféru společně s námi. Nikdy bych ale toto vše nedokázala, kdybych neměla kolem sebe nadšené kumpány, které baví tvořit Bella Rose společně se mnou – kolegyně z firmy, které se celý den posílají atmosféru k vám domů, nadšené kreativce, kteří pomáhají tvořit grafiku, web, články nebo třeba newslettery, IT odborníky a programátory, kteří plní všechna má přání – doslova možné i nemožné, mému manželovi, který stojí vždy při mně,  a mnoha dalším skvělým lidem, kteří mě inspirují a podporují.

Doufám, že vás bude Bella Rose bavit i nadále a i když postupně bude v novém outfitu, obsah a hlavní myšlenka zůstávají celé ty roky stejné – vše je o atmosféře.

Mějte krásný den!

Martina

 

 

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!