Podzim už je dávno v plném proudu, a i když si to možná zatím nechceme připustit, za chvíli na dveře zaťuká advent i se svým příslibem brzkého příchodu těch nekrásnějších svátků v roce, které milují jak děti, tak dospělí. Ano, Vánoce se blíží rychlým krokem, a s nimi i dekorace, které zanedlouho začnou zdobit nejednu domácnost.

Připravte se letos na odpočítávání posledních týdnů do Vánoc s předstihem a vyrobte si adventní svícen, který do vašeho interiéru vnese něco nového, přestože stále tradičního. My vám dnes přinášíme tři tipy, které vás k vykročení z komforntní zóny budou kapku inspirovat.

vánoční stolování
Adventní věnec bude krásnou dekorací prostřeného stolu.

Minimalistický adventní věnec z krychle

O adventním věnci často přemýšlíme jako o kruhu, který je pletený z větviček a zdobený drobnými dekoracemi. Zkuste se na tento klasický vánoční doplněk podívat letos trochu jinak a dejte prostor méně tradičním tvarům, které však mohou přinést stejně tak krásnou atmosféru, jako ty, které už dobře známe.

Na prostřeném jídelním stole i stolečku u gauče bude vypadat skvěle svícen ve tvaru krychle, který k vám vnese špetku moderního stylu. Nemusíte se však bát, že kovový základ nebude souznít s útulně hřejivou vánoční atmosférou, o kterou každoročně tolik usilujeme. I takto tvarovaný svícen totiž můžete svátečně ozdobit.

Postačí vám k tomu čtyři vysoké svíčky a větvička šípků, smrkového jehličí nebo třeba zeleného rozmarýnu, jehož lístky jsou tolik podobné jehličnanům. I drobná úprava udělá ze svícnu kousek, který bude dýchat Vánoci.

výroba svícnu
K dekoraci svícnu Kubus vám postačí jen čtyři svíčky a několik větviček.
Barvu svíček můžete zvolit neutrální nebo se nechat unést na vlně kreativity.
Adventní svícen ve zlaté barvě
Originální adventní svícen bude slušet každému interiéru.

Jednoduchý adventní svícen z přírodnin

Pokud se přikláníte spíše k přírodnímu stylu a sezónní dekorace si rádi tvoříte třeba z kousků, které najdete na vlastní zahradě, adventní svícen s plochým základem si zamilujete. A co je nejlepší? Vše, co na něj potřebujete, už máte nejspíše doma.

K výrobě svícnu vám postačí dlouhý kovový tác obdélníkového tvaru, stejně dobře však poslouží i ten kulatý. Na ten pak naranžujte větvičky z jehličnanů, doplněné třeba o lehčí eukalyptus nebo snítky cesmíny. Přidat můžete i další přírodniny, jako jsou šišky, žaludy či skořicová kůra, které svícnu dodají krásný rustikální vzhled.

Nakonec už přidejte jen vysoké svíčky v neutrální barvě a vyčkejte na první adventní neděli, na první plápolající plamínek. Na svíčky můžete také zavěsit drobné šítky s čísly, které na první pohled prozradí, k čemu váš svícen slouží!

adventní svícen
Dlouhé obdélníkové tácy od IB Laursen budou pro tento svícen naprosto ideální!
adventní svícen
Navlečte na svíčky štítky s čísly, aby svícen získal podobu skutečného adventního kousku.

Rozsviťte svícen ze skleniček

Jestliže se od tradičních vánočních dekorací chcete odpoutat ještě o trochu víc, jistě vás potěší nápad na adventní svícen ze skleniček. Přestože je kapku netradiční, s těmi správnými dekoracemi vytvoří kousek, bez nějž už si své Vánoce nedovedete představit.

Pro výrobu tohoto svícnu vám postačí čtyři menší skleničky, zápichy na svíčky, drobné vánoční dekorace a samozřejmě vysoké svíčky. Skleničky naplňte větvičkami, šiškami, skořicovými špalíčky nebo třeba dekorativním mechem a malými baňkami. Do takto vytvořeného základu pak snadno umístíte zápichy na vysoké svíčky. Aby celý svícen působil kompaktně, postavte skleničky na tác nebo použijte delší košík. Snáz pak svícen také přemístíte.

A pokud chcete dodat sváteční třešničku na dort, použijte drobná vánoční světýlka, jako je třeba LED drátek. Ten pak omotejte okolo skleniček a rozsviťte třeba tehdy, když nebudete chtít zapalovat adventní svíčky.

adventní svícen
Do skleniček můžete nasypat přírodniny, aby zápichy na svíčku dobře držely uvnitř sklenic.
svícen
Svícen vytvořený ze skleniček bude krásným doplňkem prostřeného stolu.

V případě, že i teď vaše srdce bije jen pro tradiční kulatý věnec z jehličí, jistě nebude špatnou volbou ani tato varianta. Nebo vás láká vyrobit si spíš skandinávský věnec z kovového kruhu? Jakákoliv vánoční dekorace, která vám zpříjemní svátky a navodí vaši oblíbenou atmosféru, bude rozhodně ta pravá.

Dejte se tedy do tvoření a užijte si nejen jeho výsledek, ale také celý proces. Se šálkem dobrého čaje vám práce půjde jistě skvěle od ruky!

Krásné pozdně podzimní dny vám přeje
Michaela a Bella Rose

Zamilujte se do dalších adventních dekorací:

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!