Podzim je v plném proudu, a i když si to možná zatím nechcete připustit, za chvíli na dveře zaťuká advent a brzy poté nás čekají nejkrásnější svátky v roce, které milují děti i dospělí, Vánoce.

S adventem i Vánocemi se pojí kouzelná a přímo pohádková výzdoba plná něžných dekorací. Naše domovy ozdobí andílci, sněhové vločky, vánoční baňky, veselé figurky a spousta dalších drobností, které dodají každému interiéru pravou vánoční atmosféru.

Vánoční stromeček s dárky
Bloomingville a jeho neodolatelná skandinávská vánoční kolekce

Připravte se na adventní výzdobu včas!

Sice je „teprve“ říjen, ovšem na přípravu adventní a vánoční výzdoby nikdy není příliš brzy. Najděte si třeba o víkendu chvíli čas a udělejte si malou rodinnou předadventní poradu. Přineste na jedno místo všechny vaše adventní dekorace a společně proberte, co letos použijete, případně co vám chybí.

Možná se vám těžko ladí na Vánoce, když venku ještě svítí sluníčko a stromy zdobí barevné listí, ale s tím si lehce poradíte. Pro navození milé vánoční atmosféry provoňte svůj domov vánoční vonnou svíčkou, uvařte konvici lahodného voňavého čaje a nezapomeňte na něco dobrého na zub.

Adventní svícen ve zlaté barvě
Originální adventní svícen bude slušet každému interiéru.

Adventní dekorace v severském stylu

Pokud už teď víte, že vaše adventní dekorace jsou okoukané, a toužíte po změně, máme pro vás skvělou zprávu. Právě teď je ten nejlepší čas poohlédnout se po nových ozdobách, hezky v klidu, bez tlačenic a front.

A jestli váháte, jaký styl adventních a vánočních dekorací zvolit, můžete vyzkoušet severský neboli skandinávský styl, který je sice minimalistický, ale umí nádherně zútulnit každý dům i byt. Navíc severské dekorace jsou nadčasové a jen tak se vám neokoukají.

Skandinávské vánoční dekorace
Útulné zátiší s vánočními skřítky Maileg a originálním věncem s kruhem Cooee navodí dokonalou vánoční atmosféru.

Mezi velice oblíbené severské vánoční dekorace patří například kouzelné figurky santových pomocníčků, které si můžete postavit na komodu, parapet nebo krbovou římsu, závěsní textilní andělíčci, jimž to bude slušet na okně či na větvičkách ve váze, neokoukané skleněné vánoční baňky, jež ozdobí nejen váš vánoční stromeček, ale i adventní věnec nebo skleněný box.

Vánoční skřítci Ib Laursen
Vánoční skřítci potěší děti i dospělé

Na své si přijdou i milovníci netradičních adventních a vánočních dekorací. Úžasné kovové adventní svícny si můžete dozdobit dle svého vkusu nejrůznějšími mašličkami, baňkami, rolničkami a dalšími drobnostmi. A za zmínku rozhodně stojí i betonové vánoční dekorace jako třeba svícínky, které skvěle zapadnou do každého interiéru.

Jedinečné adventní a vánoční dekorace v severském stylu si snad ani nejde nezamilovat. 🙂

Vánoce plné světýlek

K adventu a Vánocům neodmyslitelně patří i vnitřní a venkovní světýlka. Také milujete podvečerní a večerní procházky ulicemi v období adventu a Vánoc, kdy na vás z každého koutu dýchá romantická vánoční atmosféra a ulice rozzářené spoustou světýlek dokáží vyčarovat úsměv na rtech, i když vám třeba do smíchu právě není? Prosvětlete světelnými řetězy a svícny svůj domov i vy.

Světýlka Star Trading
Značka Star Trading ví, jak navodit útulnou vánoční atmosféru!

Kam se světýlky venku?

Asi nejčastěji se venkovní světelné řetězy používají k osvětlení jehličnatých stromů. Světelný řetěz však vypadá úžasně i na stromech a keřích, které na zimu odložily své listí. Pokud nějaký takový v předzahrádce či na zahrádce máte, určitě to vyzkoušejte. Světýlka na nich nádherně vyniknou.

Překrásně vypadají také osvětlené truhlíky, ve kterých jsou zapíchané větvičky z jehličnatých stromů, větvičky z různých bobulovin, na nichž ještě drží barevné bobulky, a další přírodniny či umělé dekorace. Světelný řetěz propletený mezi větvičkami je potom takovou třešinkou na dortu.

Vánoční venkovní výzdoba
Nezapomeňte zapojit světýlka i venku. Lucerny budou vždycky skvělou romantickou dekorací. Zdroj: Pinterest.

Až vyměníte podzimní věnec na vašich vchodových dveřích za věnec vánoční, omotejte kolem něj něžný světelný drátek s mini žárovičkami. Každý pohled na tuto krásnou dekoraci vás zahřeje u srdíčka. A pokud k vašim vstupním dveřím vede zábradlí, využijte toho, oviňte kolem něj světelný řetěz a prosvětlete si cestu domů.

Rozzařte svůj interiér světelnými řetězy

Světýlka samozřejmě nesmí chybět ani doma, a to nejen na vánočním stromečku.

Světelnými řetězy můžete vyzdobit svá okna a zpříjemňovat tak dny nejen sobě, ale i kolemjdoucím, kteří se třeba právě vrací unavení domů z práce. Oknům sluší také vánoční elektrické svícny nebo romantické svítící papírové hvězdy.

Vánoční řetězy pro nejkrásnější atmosféru.
Vánoční řetězy pro nejkrásnější atmosféru.

Skvěle bude vypadat i světelný řetěz rozložený kolem květináče či květináčů, vložený do skleněného boxu, položený ledabyle na stole… Zkrátka fantazii se meze nekladou. Slušet mu to bude jednoduše všude.

Pokud se vám severské vánoční a adventní dekorace líbí, u nás na Bella Rose vždy najdete spoustu krásných a neotřelých kousků, kterým zaručeně neodoláte. Přesvědčte se sami a nechte na sebe dýchnout aspoň trošku kouzelné vánoční atmosféry již nyní.

Přejeme vám nádherné podzimní dny plné barev a pohody!

Lenka & Bella Rose

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!