Na adventu je skvělé, že nám vánoční svátky přibližuje krůček po krůčku. Celé čtyři týdny se můžeme postupně těšit na světla vánočního stromku a vůni Štědrého dne. Pokud už se také nemůžete dočkat prvních světýlek, možná vám pomalu vrtá hlavou, jakou si letos vyrobíte adventní dekoraci. Nechte se inspirovat dvěma krátkými a jednoduchými návody a vytvořte si doma autentickou adventní atmosféru ve skandinávském stylu.

Závěsný adventní věnec

Pokud stejně jako my obdivujete design, kterým nás zaplavuje příroda, pak vás s jistotu nadchne styl tohoto závěsného adventního věnce. Hlavní roli v něm hraje právě elegance tvaru a barev živých rostlin.

adventní svícen

Co mít po ruce

  • kovový kruh (použili jsme kovový kruh značky Cooee s dírkou na zavěšení)
  • čerstvé větvičky (chvojí, eukalyptus nebo cokoli jiného zeleného, co vás těší)
  • zelený floristický drátek
  • kleštičky
  • nůžky 

postup výroby adventního věnce

Postup

Větvičky si nastříhejte na podobnou velikost, a postupně je přikládejte na kruh a omotávejte drátkem. Ideální je začít od okrajů směrem dovnitř, přichycení drátkem tak vždy překryjete další větvičkou. Na závěr do středu několik větviček přidejte, aby byl kruh dostatečně bohatý a drátek nikde nevykukoval.  

Celý výtvor můžete doplnit ještě stuhou nebo světelným drátkem, krásně v zelené vyniknou také červené bobule cesmíny. Že to bylo levou zadní? Už jenom klepnout hřebík na dveře nebo na stěnu a nádhera může viset!

Mechové adventní mini svícny

Zkuste to letos trošku jinak! Možná jste zatím vždy sáhli po klasickém adventním věnci, buďte si ale jistí, že mini svícny mají také své jedinečné kouzlo. A kromě toho je ohromně jednoduché je vyrobit!

adventní svícny

Co budete potřebovat

čtyři malé skleněné nádoby (širší skleničky, zavařovačky)
čerstvý mech (skvělá příležitost vyrazit do přírody)
čtyři úzké svíčky
ozdobnou šňůrku (stuha, bavlnka, přírodní provázek)
zelené větvičky (rozmarýn, tis, chvojí, jmelí, cokoli co se vám bude líbit)
štítky s čísly
nůžky

Jak na to

Začněte tím, že první nádobu vyložíte mechem na dně a po bocích. Umístěte do ní svíčku a postupně přidávejte mech tak, aby byl prostor dostatečně vyplněn a svíčka sama stála. Stejně postupujte i u dalších tří svícnů. Až si budete jistí, že se žádná ze svíček nekýve a je pěkně rovně, pusťte se do zdobení. Zelené větvičky dle výběru přichyťte ozdobnou stužkou a po skandinávském vzoru můžete doplnit také cedulky s čísly od jedné do čtyř a označit tak svícny podle adventních nedělí. Brnkačka!

Krásné vánoční přípravy

přeje AnnaBella Rose.

 

Prozkoumejte první vánoční vlaštovky na Bella Rose ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!