Jelikož se nezadržitelně blíží první adventní neděle (letos je to 2.12., tedy za 10 dnů!), dnes vám chci na blogu ukázat několik nápadů na adventní svícny, které jsou typické především pro skandinávské země. 
Používá se zde hodně přírodních materiálů, stužek, čísílek a drobných detailů a to vše společně tvoří (alepoň podle mého oka) nádherné a hlavně originální kombinace! 
Doufám, že se vám fotky budou líbit a třeba vás letos i malinko inspirují k novým nápadům… 😉
Přeji všem krásný den! Martina
Tuto fotku jsem našla na Pinterest a moc se i na ní líbí ta jednoduchost – je tak snadné jej vytvořit! Přitom když bude takový svícen na stole, nikdo ho nepřehlédne a vnese do pokoje útulno a nádech romantiky.

Tuto fotku jsem našla také na Pinterest a musím vám ji ukázat – mističky jsem ještě jako verzi adventního svícnu neviděla a je to super nápad!
Nápad na svícen v košíčku od Krasilnikoff.

Jednoduché a přitom tak stylové – na obyčejnou svíčku nalepíte nálepku s čísly.
Někdy stačí tradici zmínit jen v drobném detailu… Foto od Madam Stoltz.

K tomu zátiší není co dodat, jen vychutnávat atmosféru 🙂

Veselejší variantu adventního kalendáře ocení nejen děti 🙂 Pixíci od Maileg na Vánoce nemohou chybět!

Další jednoduchý způsob, jak využít přírodu jako tu nejlepší dekoraci.

Ve Skandinávii na adventní svícny často používají čísla – a tady je vidět, že i když to na první pohled vypadá obyčejne, tak to udělá opravdu parádní zátiší a atmosféru!

Ještě jeden způsob lahviček jako adventního svícnu, tentokrát od Ib Laursen.

Miluju šišky, mech a modřínové větvičky jako vánoční dekorace! Spolu s jednoduchými čísly vypadají nádherně!

Nesmíme zapomenout ani na závěsné svícny – krásně budou vypadat třeba nad jídelním stolem nebo před domem. Můžete je ozdobit jehličím, větvičkami, stužkami nebo na něj zavěsit třeba malé vánoční ozdůbky.

Štrasová čísla pro milovníky romantiky… nejlépe vyniknou bez dalších dekorací, jen jednoduše se světlem svíček.

Tuto fotku mám opět z Pinterestu a jsem nadšená z této kombinace – stačí tenký drátek, svíčky, nasbírat „dekorace“ v lese, přidat křišťály (ty můžete zakoupit třeba v našem obchodě ZDE) a originální svícen je na světě!

Na stole bude svícen či věnec z jehličí vypadat krásně na dortovém podnose – navíc je to i praktické +-)

Skvělý nápad na věnec bez jehličí!

Svíčky nemusí být vždy na velkém podnose nebo věnci, někdy stačí i jednoduchý zrcadlový nebo břidlicový podtácek nebo dřevěná užší deska. Je to i praktické, třeba když nemáte na stole nebo na okně moc místa.

Lahvičky od Ib Lausen tentokrát ve více rustikálním stylu…také super kombinace!

Klasika od Madam Stoltz, která mě nikdy neomrzí – podobnou kombinaci mám u sebe doma, jen podle nálady obměňuji stužky. Malý kousek větvičky je přesně ten detail, který nakonec vytvoří celý ráz svícnu.

Ještě jedna kombinace svíček se stužkami od Maileg – je na Vás, co si na tác přidáte – mohou to být kouličky, oříšky, šišky…

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!