Konečně jsem našla trochu času vložit pár fotek z mého zimně a adventně vyzdobeného domova (opět z mobilu, měla bych si koupit zrcadlovku a naučit se pořádně fotit, já vím…).
Letos jsem výzdobu pojala hodně jednoduše, narychlo a přírodně. Měla jsem náladu udělat spíše zimní výzdobu, která tu může být až do února, než vyloženě vánoční dekorace.

S dětmi jsme nejdříve zasadili do misek a váziček bílé hyacinty. Ty na Vánoce miluju! Nádherně voní a vypadají tak romanticky a pro mě prostě tradičně vánočně…
Potom jsme na procházce venku nasbírali modřínové větvičky, šišky a jehličí. Modřínových větviček jsem měla plnou náruč, ale nakonec jsem dala do čiré vázy jen jednu menší. Líbí se mi, jak ve skleněné váze vynikne její elegantní tvar. Do velké skleněné vázy si potom každé Vánoce dávám čerstvé květiny a eukalyptus.

Adventní svícen byl hotový za pět minut. Svíčky od Green Gate jsou i samotné hodně elegantní, takže stačilo je jen omotat koženým provázkem a přidat šišky a jehličí. Později jsem na tác přidala ještě malé bílé parůžky.

Na židle u jídelního stolu jsem rozhodila podsedáky z bílé kožešiny, zapálila oheň v krbu, svíčky v lucernách a zimní atmosféra byla hned na světě! Na sedačce máme letos novou pletenou těžkou deku, do které je radost se zachumlat, a neodolala jsem ani trendy šedo-zlaté kombinaci na polštářkupřehozu od Bloomingville.

Světýlková větev je každý rok mojí oblíbenou zimní dekorací. Tuto jsme našli na zemi na procházce – bylo mi líto trhat nějakou ze stromu – a myslím, že lépe to dopadnout nemohlo! Má dokonalý tvar a do skleněné lahve od House Doctor je jako dělaná. Stačilo už jen přidat světýlka, zavěsit pár bílých keramických ozdob a peříčkovou kouli od Madam Stoltz. Větev nám doma svítí pořád, celý den i noc, a je to takový ten typ jemného náladového osvětlení, které vytvoří nádhernou atmosféru a vítá vás vždy, když přijdete domů.

Na stole mi dělá radost dřevěný tác od Tine K Home, na který si vždy poskládám svícny a svíčky různých druhů a velikostí. Nejraději mám skleněné broušené svícny od Tine, nádherně se v nich láme světlo svíček a nejlépe vypadají, když jich dáte více vedle sebe. Používám je ale i jako vázičky nebo na již zmíněné hyacinty apod. Teď na Vánoce jsem na tác ke svícnům přidala i bílé papírové koule – jeden z letošních vánočních trendů.

Jako poslední jsem si od nás z obchůdku přinesla domů jednoduchou keramicku hvězdu a jelena. Potřebovala jsem nějakou nenápadnou vánoční dekoraci, která se mi bude hodit na poličku v jídelně tak, aby jen jemně doplnila zátiší, ale nijak nepřitahovala pozornost. Myslím, že se to povedlo skvěle.

Už se těším zdobení stromečku, který zdobím vždy 23.12. večer, až děti spí. Letos máme snad 3 metrový strom a tak hustý, že ani nevím, jestli se mi na něj vejdou ty ozdoby 🙂

Přeji vám krásný a klidný advent! Martina

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!