Máte světelné dekorace spojené pouze s vánoční výzdobou? A když je po, tak všechno hezky zabalíte a uklidíte? Dnešní článek vás přesvědčí, že světelné řetězy a drátky nejsou jen záležitostí svátků klidu a míru. Naopak! Můžete se z jejich krásy těšit celý rok. Připravili jsme pro vás tipy, jak je efektivně a dekorativně využít v interiéru a možná i tam, kde byste to nejméně čekali. Věřte, že když se jednou do dekorování dáte, budete mít najednou světelných řetězů doma stále málo.

Se světelnými řetězy vykouzlíte úžasnou atmosféru i ve všední dny. Zdroj: Star Trading

Nápady na dekorace se světelnými řetězy

Nápadů jak využít světelné řetězy je vskutku mnoho. Nejlehčí je práce s LED drátky, ale i řetězy s malými kuličkami či žárovkami jsou ideální k využití po celý rok. Světelný LED drátek se hodí na omotání různých dekorací i nábytku. Malé žárovkové řetězy třeba využijete ve starém demižónu a když je vložíte dovnitř, máte skvělou dekoraci do tmavých koutů domova, kde se nedaří rostlinám. Navíc s časovačem máte ušetřenou práci se zapínáním. Řetěz se sám zapne a svítí většinou 6-8 hodin. Pak se vypne a druhý den, v ten samý čas, se opět zapne. Ideální, že? Nemusíte se bát, že by dekorování šlo ztuha, všechny drátky jsou velmi ohebné a poddajné. Snadno je omotáte, stočíte do klubíčka nebo natáhnete na celou délku. A to opakovaně.

Omotejte led drátek kolem zrcadla a užívejte si příjemné osvětlení. Zdroj: Star Trading

Romantika doma

Jestli máte stále pocit, že světelné řetězy jsou vánoční záležitostí, tak vězte, že právě teplé jaro a léto jsou jejich nejlepší sezónou. Ne nadarmo je většina scén v romantických filmem doprovázena tlumeným osvětlením dekoračních světel a svíček. Nejen v interiéru, ale i na terase a zahradě budou dělat divy. Při nákupu sáhněte po teplé žluté, která romantickou náladu ještě více umocní a navodí příjemnou atmosféru. Nezáleží na tom, jestli jste milovníci minimalismu, venkovského nebo skandinávského stylu. Světelné řetězy snadno zakomponujete do každého interiéru i místnosti.

Svou šatnu nebo koutek s oblečením ozdobte led drátkem a užijte si krásnou atmosféru. Zdroj: Star Trading

Nastěnka by chtěla nástěnku světelnou

Jestli jste propadli kouzlu drátěné nástěnky, vylepšete si ji na level dokonalost. S led drátkem, který svítí jako hrst perliček v poledním slunci, si můžete vytvořit nápaditou nástěnku na vzkazy, na přání a sny nebo klidně na nákupní seznamy. Pěkně vypadá jako vzpomínková s citáty, fotkami rodiny, přátel, z dovolené, aby se vám při pohledu na nástěnku vybavily ty nejhezčí a nejvzácnější vzpomínky vašeho života. Když si ji omotáte led drátkem, všechny vzpomínky budou zářit stejně nádherně, jako okamžiky na fotkách zachycené.

Kovová nástěnka a LED drátek jsou efektivní dekorace do pracovny.

Do vázy s ním!

Úplně nejlehčí je, dát světelný řetěz do velké sklenice nebo skleněné vázy, která může být i lehce zabarvená, světelný efekt bude díky tomu tlumenější, ale pořád stejně krásný. Vázu můžete snadno přenášet a světelnou dekoraci umisťovat podle libosti. Já využívám světelný led drátek a velký demižon v koutě, ve kterém je i v létě poměrně šero na pokojové rostliny, ale takhle je kout krásně osvětlen a zároveň nemáte pocit, že by koutu něco chybělo. Sklo a světelný řetěz je nejhezčí pár!

Do vázy nebo velké sklenice na okurky. Sklo a světlo k sobě ladí.

A co venku?

Zahrada, terasa, balkon… kapitola sama pro sebe. Co by to bylo za oslavu, romantiku ve dvou nebo jen krásné chvíle o samotě venku, pokud by chybělo tlumené osvětlení. Vánoční svítící koule s odchodem Vánoc neuklízím. Dám je do podnosu s vysokým okrajem a umístím na stůl do našeho venkovního posezení. Je dobré mít řetěz na baterky a ještě s časovačem. Kolem deváté hodiny večerní se nám řetěz venku sepne a je na něj pěkný pohled i jen z okna.

Světelný řetěz
Světelné řetězy jsou zkrátka krásné o Vánocích, na jaře, v létě a pořád!

Prosvětlené i romantické okamžiky přeje

Martina a Bella Rose.

Vyberte si z celé škály dekorativního osvětlení a těšte se z něj celý rok.

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!