Vytoužený víkend je konečně tu! Přemýšlíte o svém programu a víte, že musíte jet dětem nakoupit nové boty na jaro, nestíháte vyprat, čeká vás návštěva tchýně a už teď se stresujete, co uvaříte… Každý to známe, ale tento víkend bude jiný! Sandra ze Sandy´s Sundays pro vás sestavila svých 5 tipů, jak podle ní vypadá ten pravý víkendový relax.

Po hektickém pracovním týdnu přichází zasloužený víkendový odpočinek. Ale ruku na srdce – málokdo z nás se skutečně dokáže zastavit a opravdu relaxovat. A teď nemyslím žehlení u televize, ani procházku do obchodu s potravinami. V životě je důležitý balanc, a tak právě víkend je ten správný moment, abychom na chvíli vypnuli a užili si klid, pohodu a sladké nicnedělání.
Máme totiž často pocit, že nic nedělat je až hříšné…neustálá honba za splněním úkolů nás nenechá bez výčitek svědomí. Tyto úkoly nám ale nikam neutečou, a tak je prostě přímo nutné si pravidelně najít čas jen a jen pro sebe, hodit nohy nahoru a jednoduše vypnout. Tady je pár tipů, jak si užít bezstarostný víkend.

1. Odpojte se

Ano, ano…všichni to známe. Svět by se asi zhroutil, kdybychom na chvíli vypnuli telefon a zaklapli notebook. Ne. Nezhroutil. Opravdu všechno zvonění, upozornění, budíky, upomínky a sociální sítě vypněte. Ten virtuální svět to bez vás chvíli vydrží a vy bez něj jakbysmet.

2. Přečtěte si knihu

V současném vizuálně zaměřeném světě jsme zvyklí vstřebávat informace tak rychle, že už nás skoro ani nebaví číst…je to zdlouhavé, nemůžeme se soustředit, utíkají nám myšlenky. Všude na nás blikají fotky, obrázky, reklamy. Sdělení je čím dál kratší a údernější. Ale kniha, to je jiný svět. Ta nás vtáhne do příběhu, který upoutá pozornost naší vlastní fantazie…dokonce chvíli zapomeneme na všechno okolo! A tento úžasný moment skutečně stojí za oprášení oblíbené vazby v knihovně.

3. Tvořte a dělejte, co vás baví

Jak dlouho už se chystáte zkusit vlastní scrapbook? Naučit se plést? Vzít do ruky španělskou konverzaci? Přesadit květiny? Začít psát vlastní román? Uvařit ten skvělý recept z oblíbené kuchařky? Roztřídit fotky ve starém fotoalbu z dětství? To všechno jsou činnosti, které pohladí na duši, pokud vás baví a myslíte na ně už nějakou dobu. Běžně na ně není čas…ale teď ano. Je přeci víkend!

Oválný talířek Henrietta Gold dots

4. Uspořádejte večeři pro přátele

Ne, tohle není o stresu a chaosu v kuchyni, aby se vše stihlo, aby všichni měli dost…Co se pro jednou domluvit tak, že každý donese něco dobrého na zub…všechno to vyskládejte na stůl, usaďte se a povídejte si, vykládejte, vzpomínejte. Sdílet čas s nejbližšími je vždycky obohacující a takové momenty zahřejí u srdce ještě na pár dnů dopředu.

5. Vlastní spa

Napustit si vanu plnou voňavé pěny, zapálit svíčku, nalít sklenku vína…a ponořit se…hluboko…sama do sebe. Do koupelny nikdo nemůže, kdepak. To je místo jen a jen pro vás. Nenechte se rušit a aspoň na dvacet minut si užijte hřejivou lázeň. Myšlenky se rozplynou v páře a možná se vám pak ještě bude chtít nanést pleťovou masku a dopřát si masáž chodidel. Oh la la…po takovém víkendu se člověk může začít těšit na výzvy nového týdne, no ne? 🙂

Čajová konvice Henrietta Gold dots

Přejeme Vám pohodový víkend!

Sandra & Bella Rose

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!