Přiveďte si podzim k sobě domů. Jeho kouzelná, hřejivá atmosféra vás dostane do té správné pohody, která je zejména v období brzkého stmívání víc než potřeba. V dnešním článku vám proto předáme kapku inspirace, v níž hraje podzimní výzdoba hlavní roli. A co je nejlepší? Všechny kousky si snadno vytvoříte během jednoho večera u šálku dobrého čaje.

Klasický podzimní věnec

Zejména v našich končinách je zvykem, že věnce zdobí vchodové dveře domů a bytů zejména v období adventu. Zkuste však tento typ dekorace letos využít o něco dříve. Věnec z podzimních plodů, jako jsou kaštany a žaludy, doplněné o barevné listí nebo drobné dýně, může být stejně okouzlující, jako ten vánočně laděný.

Do základu budete potřebovat klasický polystyrenový kruh, na který budete vybrané ozdoby upevňovat. Pokud máte s výrobou věnců zkušenost, můžete si uplést i svůj vlastní. Ideální na jeho výrobu bude vrba nebo tolik populární eukalyptus, jejichž větvičky jsou poddajné a dobře se tvarují. V případě, že se vám zelená barva k podzimu nehodí, zvolte tmavý věnec z proutí, který v tomto období seženete na trzích i v obchodech.

Z dekorací, kterými podzimní věnec můžete ozdobit, vyberte pro letošní rok například malé bílé dýně, větvičky již zmíněného eukalyptu nebo jemné traviny. To jsou prvky, které vaší podzimní dekoraci dodají kapku současných trendů. Velmi oblíbená je také šedozelená barva, kterou do věnce snadno zakomponujete pomocí stuhy nebo mašle.

podzimní věnec na dveře
Věnec vám může zdobit vhodové dveře, ale například i obývací pokoj. Zdroj: Pinterest

Podzimní výzdoba ve stylu boho

Pokud se přikláníte spíše k bohémsky laděnému interiéru, váš podzimní věnec mu můžete snadno přizpůsobit. Do boho stylu totiž dokonale zapadne aranžování dekorací na zlatý, kovový kruh. Připravte si slámově žluté traviny, například známé zaječí ocásky v podzimních barvách, červené jeřabiny a třeba také krásně vozorovaná pírka různých velikostí, která jsou rozhodně aktuálním boho trendem.

Vybrané dekorace uchytíte floristickým drátkem, který je pevný a nenápadný. Při promýšlení kompozice ponechte část kruhu prázdnou. Přiblížíte se tak tvaru měsíce, který je ve stylu boho velmi populárním prvkem, a také necháte vyniknout netradiční základ, tedy zlatý kruh. Při tvoření můžete použít také umělé květiny, jejichž délku si snadno upravíte na míru a také vám nebudou opadávat.

podzimní boho věnec
Podzimní výzdoba si může zachovat bohémského ducha. Stačí zvolit ty správné doplňky! Zdroj: Pinterest
výroba podzimního věnce
1. Věnec 2. Žlutý list 3. Vínový list 4. Kruh se svíčkou 5. Pírko 6. Nůžky 7. Kruh na věnec 8. Eukalyptus 9. Umělé květiny

Elegantní dekorace z bílých dýní

I tradiční symbol podzimu může nabýt elegantní podoby, která dokonale vystihne váš styl. Řeč je o bílých dýních, jejichž vzhled je tak kouzelně jedinečný. Když je postavíte k velké lucerně nebo je zakomponujete do podzimní výzdoby na komodu, chybu rozhodně neuděláte. I jejich krásnou přírodní podobu však můžete pozvednout na vyšší úroveň. Elegantní podzimní výzdoba bude ihned na světě díky několika komponentům, které snadno seženete v jakémkoliv papírnictví. Budete potřebovat:

  • Bílou nebo jakkoliv jinak barevou dýni, ideálně se stopkou
  • Krémovou a zlatou dobře krycí barvu
    – pokud máte bílou dýni postačí vám zlatá barva nebo zlatý fix
  • Korálky, perličky, třpytky, bambulky nebo ozdobné stužky

Bílou dýni můžete ozdobit zlatými puntíky nebo proužky, avšak pokud chcete zachovat její přirozenější podobu, pozlaťte pouze stopku. Čím více bude zakroucená, tím pohádkověji bude vypadat. Pokud máte dýni barevnou, zakryjte ji nejprve krémovou barvou. Poté ji můžete ozdobit různě velkými perličkami, korálky, malými bambulkami nebo stužkami, které přichytíte buď za pomoci lepidla nebo třeba malých špendlíků.

dekorace z bílých dýní
I obyčejné dýně mohou být krásnou elegantní dekorací. Zdroj: Pinterest, Pinterest

Podzimně prostřeno!

Společné večeře jsou nedílnou součástí podzimního hygge. Kromě skvělého jídla však můžete na stůl naservírovat také krásné dekorace a nádobí, které doplní pohodovou atmosféru. Zkuste tentokrát vsadit na přírodní dekorace a pozvat kousek podzimní přírody přímo k vám do jídelny.

Doprostřed stolu položte girlandu s listy, avšak pokud chcete ponechat více místa pro jednotlivé chody, zvolte jako ozdobu raději jednodušší svícen. Nenechte se ale zmást, i ten snadno vykouzlíte z přírodnin – postavte několik svíček na plát dřeva, nebo svícen vytvořte z polínka do krbu. Stačí na něj nalepit vysoké svíčky tavnou pistolí a ozdobit mechem nebo listy, které objevíte na procházce.

K dekorování stolu můžete použít také bílé dýně, které jste si vyrobili. Dokonale budou vypadat v kombinaci s bílými talíři a zlatými příbory. A když doprostřed talířů položíte snítku eukalyptu s krémovou mašlí, bude rodinná večeře přichystaná do posledního detailu.

podzimně prostřený stůl
Stačí pár dekorací a z obyčejné večeře vykouzlíte zážitek plný atmosféry. Zdroj: Pinterest

Rozzařte podzimní šero světýlky

Co nesmí chybět vaší podzimní výzdobě? Samozřejmě drobná světýlka. Že je můžete rozvěsit okolo oken nebo krbové římsy, to jistě víte. Drátek s LED světýlky však využijete i při tvorbě věnců a dalších dekorací. Například jej lze použít ke svázání neposedných větviček namísto floristického drátku a rozzářit tak věnec vždy, když se trochu setmí. Ideální je použít drátek na baterie, jelikož krabičku s nimi snadno upevníte za věnec buď pomocí drátku nebo tavné pistole.

Vrátíme-li se o krok zpět k dekorování stolu, světýlka můžete použít také tam. Stačí je vést středem stolu a zachytit je třeba těžkou dýní s perličkami. Drobné žárovičky jsou zkrátka nepostradatelná podzimní výzdoba.

podzimní stolování
Přidejte na stůl světelný element. Svíčky nebo LED řetěz budou naprosto ideální. Zdroj: Pinterest
podzimní svícen
Z polínka ukradeného od krbu vyrobíte stylový svícen za pár minut! Zdroj: Pinterest

Věříme, že jsme vás inspirovali k podzimní výzdobě, kterou hravě zvládnete vytvořit za jediný večer. Užijte si nejen krásný výsledek, ale také celý proces tvoření, u nějž vás obklopí krásná hygge atmosféra.

Příjemné podzimní dny vám přeje
Michaela a Bella Rose

Podzimní výzdoba se neobejde bez některého z následujících kousků!

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!