Déšť, zataženo a pochmurné počasí? To znamená jediné – přichází podzim. Mnoho lidí toto období podceňuje, přitom je to ideální čas na prožití toho pravého hygge. Sepsal jsem pro vás 5 tematických nápadů pro zpestření volného času. Vycházím z osobních zkušeností, proto věřím, že vás inspiruji k nevšedním zážitkům. Jste připraveni? Jdeme na to!

1) Svatba jako hygge zážitek

Může se to zdát divné, ale zrovna svatba je netradičním zážitkem, který s vámi bude rezonovat ještě pár dní. Já takovou navštívil na podzim a k tomu ve Žďáře nad Sázavou, kde tou dobou bylo zataženo a pršel zahradní déšť. Po příjezdu na penzion nás doslova lákalo se zachumlat do huňaté deky, která se k tomu opravdu nabízela.

Věřte mi, že projít se v dešti po liduprázdném náměstí, je hotová podzimní romantika. Dokonce jsme narazili na Obchůdek z Provence. Bytové doplňky nás holt provází všude. (smích). Brzy zjišťujeme, že většina svatebčanů daruje vonnou svíčku, která nám v tomto období přišla jako fajn nápad. No uznejte sami! Svatební hostina, hry, spousta tance a setkání se známými po 8-mi letech, je podle mě nezapomenutelný zážitek.

Chápu, že pozvání na svatbu se neděje každý den, proto, pokud máte tu možnost, využijte ji. Rozhodně nebudete litovat. A taková podzimní svatba má romantické kouzlo.

Ideálním dárkem pro novomanžele jsou praktické věci do domácnosti.

2) Zachumlejte se do deky s knížkou po ruce

Jak nejraději trávíte víkendové dny v pochmurném podzimním počasí? Zkuste se na chvíli zastavit, uvařte si čaj, zachumlejte se do prošívané deky a začtěte se alespoň na půl hodiny do oblíbené knížky. Uvidíte, že i ta půlhodina vás neskutečně nabije energií, kterou budete potřebovat pro další pracovní týden. Důležité je i samotné místo, kde si čtete. Někomu vyhovuje měkké křeslo, jinému pohodlná postel a někdo dokonce vyžaduje ruch okolí (např. kavárnu). Podstatné je, abyste se tu cítili šťastně a uklidnili svoji duši.

Dokonalé místo pro relax a čtení knihy. Stačí se jen zabalit do deky.

3) Prožijte romantiku ve vaně s vonnými svíčkami

Jen si to představte. Přijdete po náročném dni domů a toužíte po relaxu či zaslouženém odpočinku. Není nic lepšího, než si napustit teplou koupel a ponořit se do husté pěny. Nebojte se pozvat i svoji drahou polovičku, která tento společný čas jistě náležitě ocení.

Nejdůležitější roli zde hrají svíčky. V celé koupelně proto zhasněte světla a rozmístěte po celé místnosti několik vonných svíček ve skle. K tomu sklenka dobrého vína nebo jakéhokoliv chlazeného nápoje a nějaká drobnost k zakousnutí. Tak romantické! Pro fajnšmekry doporučujeme zpříjemnit si koupel šumítky, které vytvoří hustou, voňavou a nadýchanou pěnu a dodají celé atmosféře to pravé kouzlo.

Vlezte si po perném dni do vany, zapalte svíčky a nechte tělo odpočinout. Zdroj: Pinterest

4) Uspořádejte táborák na chatě nebo chalupě

Snad každý zná dětská léta u táboráků, kdy se opékaly špekáčky a do toho jste si jen tak zpívali oblíbené písničky. Pokud máte možnost, pozvěte své nejbližší k ohni a užijte si společné chvíle. Jen si to představte, usrkáváte ze svého hrnku kávu a do toho zasněně pozorujete hvězdné nebe. Hotová pohádka!

Máte chatu nebo chalupu? Ta je pro tohle setkání ještě ideálnějším místem, protože nabízí více možností k zábavě. Zajímavým zpestřením jsou totiž venkovní světla, která ve večerních hodinách dodají tu správnou atmosféru. Řekněte všem pozvaným, aby vzali něco, co mají opravdu rádi (maso, pečivo, sladké) a společně přichystejte slavnostní stůl. Uvidíte, kolik radosti jim vykouzlíte na tváři – zapojíte je do procesu a ještě se dozvíte jejich tajné chutě a preference.

Světýlka zavěste mezi stromy, na altán, trámy terasy či na balkonové zábradlí.

5) Vaše postel v hlavní roli

Spánek je důležitý, to všichni víme. Spousta lidí však svoje královské lože stále vidí jen jako místo na přespání, a to je škoda. Kromě klasického snídaňového zpestření si tu můžete číst, plánovat aktivity na víkend, anebo prohlížet fotky s vašimi zážitky.

Postel pak můžete oživit různými fotorámečky, které umocní tu nepopsatelnou atmosféru. Kdykoliv se probudíte, spatříte okamžiky, které jsou pro vás velmi důležité. Nabije vás to energií a budete mít hromadu důvodů, proč začít nový den pozitivně.

Ideální je umístit tento rámeček nad postel a připnout zamilované fotky.

 

Ať si užijete podzimní chvilky co nejlépe,

přeje TomášBella Rose

 

K pravému podzimnímu hygge se vám bude hodit:

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!