O všech těch nádherných věcech z letošní originální kolekce Bella Rose, která vznikla ve spolupráci s ilustrátorkou Markétou Jinochovou a Zuzkou Flatwhite Lettering, jste už určitě všichni slyšeli. A jestli ne, tak se honem utíkejte mrknout na e-shop, protože krása střídá nádheru a každičký produkt z této kolekce je myslím pro Bella Rose velký splněný sen.

Já jsem dostala za úkol vyzkoušet nové vánoční washi pásky a vymyslet pro vás pár jednoduchých projektů. Olepila jsem skoro celý byt, ale do užšího výběru, kterým vás, doufám, budu alespoň trochu inspirovat, postoupilo následujících 5 projektů:

I. přáníčka s dárečky

Rádi byste vánoční přáníčka pro rodinu vyrobili ručně, ale schází vám ten správný nápad? Zkuste tyhle s hromadou dárečků, které budete mít hotové raz dva. Potřebujete akorát kartičky z tvrdého papíru, pěknou fixu anebo vodovky, tenkou stužku, Bella Rose washi pásky, nůžky a kapku lepidla.

přáníčka s dárečkyNa jednu půlku kartičky vepište fixou anebo vodovkami ozdobné přání a na druhou pomocí stužky a washi pásek vyrobte „hromadu dárečků“. Nakombinujte různé délky a nebojte se washi pásku rozstřihnout i podélně. Celou hromádku „svažte“ stužkou – stačí ji přichytit za horní a spodní „dáreček“ a nakonec lepidlem přilepit malou mašličku navrch.

přáníčka postupA voilà! Že to bylo snadné? Na druhou stranu vepište osobní přání nebo jen jméno – a z kartičky rovnou uděláte i jmenovku na dárek.

II. vánoční čajové svíčky

Pokud chcete opravdu jednoduchý projekt, který zvládnou i děti, zkuste olepit čajové svíčky. Páska na ně perfektně pasuje a během pár minut budete mít nachystanou klidně celou hromadu svíček na vánoční aranžmá! Na svíčky pak použijte čiré svícínky nebo třeba kovový tácek s dalšími vánočními dekoracemi. Anebo si je zkrátka vyskládejte na roh vany, kam se žádný svícínek nevejde,  a dopřejte si vánoční koupel, jako to mám v plánu udělat já.

vánoční čajové svíčky

III. dárkové balení

Dárkové balení je asi tím nejzákladnějším využitím, které papírové pásky mají. Ale podívejte, jak jim to sluší! Bella Rose pásky se skvěle hodí například ke klasickému hnědému papíru, ale výborně si porozumí i s něčím barevnějším. Nebojte se pásky na dárku vrstvit a kombinovat hned několik druhů! Rozhodně totiž nejde jen o to papír zalepit, ale i nazdobit. A pokud je vám „obyčejné“ polepování málo, můžete z pásek zkusit vyrobit třeba i mini praporkovou girlandu. Na závěr dárek dozdobte stuhami, větvičkami nebo jmenovkami a uvidíte, jaký úspěch budou pod stromečkem vaše dárky mít!

dárkové baleníGirlandu vyrobíte opravdu jednoduše – zhruba 2 až 3 centimetry pásky přehněte a slepte přes provázek nebo bavlnku a následně ustřihněte rohy, aby vám vznikl trojúhelník. Zopakujte kolikrát se vám jen bude chtít a máte hotovo!

dárkové balení detail

IV. obrázky na skle

Také jste v dětství o Vánocích lepili papírové vločky do oken? Proč si to nezopakovat i v dospělosti? A rozhodně se nelimitujte jen na dětské pokojíčky a koneckonců ani na skleněné plochy. Co takhle vylepit geometrické stromečky na prázdná místa na zdi? Anebo rovnou „vánoční stromek“ dětem do pokojíčku? Dílo můžete dozdobit přilepeným svítícím LED drátkem a vsaďte se, že vašim ratolestem bude takový stromek připadat skoro jako opravdový.

sněhové vločky

V. vánoční plakáty

Že jsou washi pásky skvělé na lepení pohlednic a plakátů na zeď, to už určitě dávno víte. Zkusili jste je ale někdy přilepit i jinak, než jen kousky pásky do krajů? Pohrajte si s geometrií a udělejte plakátům rovnou i pořádný papírový rámeček! Teď nastal ten pravý čas vytáhnout všechny vánoční obrázky a dopřát jim několik týdnů slávy na zdi. Pásku s hravým ponožkovým motivem navíc bez obav využijete celoročně.

vánoční plakáty

Veselé Vánoce i olepování přeji!

La Petite AnneBella Rose

 

 

Do vašich vánočních kreací by se mohlo hodit:

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!