Jaké je vaše nejoblíbenější roční období? Rozkvetlé jaro, léto s jeho nekonečně dlouhými večery, podzimní barvy nebo jste milovník zasněžených ulic? Všechna mají něco do sebe…  A teď si zkuste tipnout, které je to pro nás v Bella Rose. Ano, máte bod! Je to podzim. Sice si musíme zvyknout na fakt, že si už neužijeme večery na terase s rodinou či přáteli, letní šaty zase na rok schováme hluboko do skříně, ale podle nás přichází to nejromantičtější období v roce. Je na čase si uvařit pořádně napěněné capuccino, natáhnout vlněné ponožky, zapálit svíčku s kaštanovou vůní a zalézt si pod deku.

Za okny začne padat listí, prší, rychle se šeří… A díky zimnímu času smrákání přichází ještě o hodinku dřív. Člověk pak má pocit, že na všechno zbývá míň času, ale o to právě jde. O zklidnění, zpomalení, prožívání podzimní atmosféry. A aby ten zážitek byl ještě o něco intenzivnější, tak my v Bella Rose, a vy to možná máte úplně stejně, s brzkou tmou rozsvěcíme kromě klasických lampiček voňavé svíčky a náladové světelné dekorace.

Podzimní hygge chvilka
Tlumené přírodní barvy, okrasné dýně a horký čaj – podzim je tu!

Kouzelná podzimní atmosféra

Je všední den, unavená pospícháte domů z práce, už se stmívá. Do toho přijde pořádná podzimní sprcha a vy jste opět zapomněla svůj deštník doma na botníku… Všechny vaše myšlenky už teď směřují pouze do jediného bodu – až se natáhnete na gauč s šálkem meduňkového čaje, otevřete rozečtenou knížku a nebudete muset dělat už vůbec NIC. Počkat! Něco tomu okamžiku ještě chybí… Přeci vaše oblíbené vonné svíčky!

Mezi naše stálice patří svíčky Skandinavisk, elegantní dózičky s ještě působivějším obsahem. Snoubí v sobě jemné vůně, které navodí pocit klidu, pohody a bezpečí. Ne nadarmo jejich názvy znamenají v překladu „klid“, „láska“, „les“ nebo „domov“. Je to balzám na duši. Nám v Bella Rose učarovaly už před lety. Ale popravdě se dělíme spíš na dva tábory. Jeden miluje právě tento skandinávský minimalismus, druhý tým je tým romantiků. Na jejich stole (v práci i doma v obýváku) najdete svíčky Woodwick. Ty v dózičkách ukrývají spíše sladší tóny vanilky, ořechů nebo karamelu, ale mají ještě jinou přednost – hned po zapálení se ocitnete v útulné chatičce s krbovými kamny. Jak to? Všechny jsou vybaveny speciálním dřevěným knotem, který imituje praskání dřeva.

Svíčka Skandinavisk
Lempi je v překladu láska a vůně jahod, pivoněk a dubového mechu skutečně láska je.

Mít tak vlastní skandinávské městečko…

A jak na to, když chcete svou večerní „svíčkovou“ romantiku posunout ještě o level výš? Kromě vonných svíček zapracujte i na vizuálním zážitku. Vytvořte si třeba na okenním parapetu svoje vlastní světélkující městečko. Ubrania domečky od Kähler, ikonické dánské značky, jsou keramické lucerničky, které se nechaly inspirovat slavnými i neznámými dánskými městskými budovami. Krémově bílé domečky doplňte čajovou svíčkou a váš obývák se jako mávnutím kouzelného proutku promění ve skandinávské předměstí.

I jeden domeček udělá parádu, ale ruku na srdce, funguje to jako závislost 🙂 My o tom v Bella Rose víme své – v našich domácnostech se pomalu začínají rozsvěcet naše malá pohádková městečka. A co je na Urbania lucernách tak úžasné? Každá budova je originál. Všechny domečky jsou ručně vyráběné, každé okénko nepravidelně vyřezávané. Když vaše oči konečně opustí displeje laptopů a telefonů, je příjemné pozorovat plápolající světlo čajové svíčky, které „dává život“ stylovým lucerničkám. A určitě netřeba dodávat, že takové městečko bude impozantním prvkem vaší domácnosti i přes den bez zapálených svíček.

Lucerny Urbania Kähler
Severské městečko z lucerniček Urbania od dánské značky Kähler.

Za okny sychravo, doma hřejivé světlo

Světýlka k podzimu patří, proto u nich ještě zůstaneme. Kromě svíček a lucerniček jsme si v poslední době oblíbili také dekorativní osvětlení. A nemáme tím na mysli klasickou vánoční výzdobu. Ozdobte světelnými drátky prázdné lahvičky od domácí šťávy, smotejte je pod skleněný poklop, naaranžujte světýlka na zeď, aby jen tak visely z březové větve… Stejně tak je můžete pověsit na garnyže. Můžou být i na čele vaší postele nebo v dětském pokojíčku rozzářit domeček panenek. A co víc, oproti svíčkám se jedná i o velice praktické pomocníky pro vytváření podzimní atmosféry. Na rozdíl od svíček jen tak něco nezapálí 🙂 Některá mají i chytré časovače – po 6 hodinách se sama vypnou, za dalších 18 automaticky rozsvítí.

A třeba typické skandinávské hvězdy? Klasickou vánoční dekoraci prostě použijte po svém, rozhodně nečekejte na Vánoce. Nám taky v kancelářích i ve skladech svítí hvězdy už teď. Závěsné rozzáří okno, hvězda s podstavcem zase stolek.  A jaká světýlka jsou v Bella Rose našimi favority? Jednoznačně severská klasika Star Trading. Jsou decentní, jemná a přitom pro výsledný efekt naprosto zásadní.

Náš TIP: Věděli jste, že žluté světlo působí na člověka uklidňujícím dojmem? Bílé chladivé probouzí, teplý žlutý odstín uklidňuje a pomalu připravuje na spánek po náročném dni.

Světelný LED drátek
LED drátky najdou ve vaší domácnosti nespočet využití.

Moje chvilka

A co ještě nám v Bella Rose vykouzlí každý podzimní den úsměv na tváři? Představte si to… Je sobota odpoledne, děti jsou s manželem venku a před vámi se vynořila hora nevyžehleného prádla. Ale úplně ve stejnou chvíli jste si vzpomněla, že jste dneska nestihla ještě ani jeden šálek kávy. Taková malá Sophiina volba. Určitě vám nebudeme namlouvat, že se nám taky nelíbí, když se ta kupa prádla zmenší nebo dokonce zmizí… Ale my jsme prostě milovníci příjemné atmosféry. Káva vítězí! Ano, prádlo se samo nevyžehlí, ale vaše nálada určitě hned povyskočí. Úklid prostě počká. To je ostatně i text z pera krasopisky Flatwhite Lettering, který zdobí porcelánové hrnečkynaší nové autorské kolekce Bella Rose. Hravý font doplňuje zlatý okraj, velikost je akorát tak do dlaní. Každý máme svůj oblíbený hrneček, ze kterého nám ta káva chutná prostě o trošku víc, souhlasíte? 🙂

Porcelánový hrnek Úklid počká
I kdyby se mělo všechno zastavit, to prádlo zůstalo nevyžehlené, v neděli by byl oběd ze soboty… Stejně to za to stojí.

 

Krásné podzimní chvilky

vám přeje Petra & Bella Rose

 

Co dalšího vám na podzim zvedne náladu? Vyberte si ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!