S novým rokem přichází spousta výzev, předsevzetí i spřádání plánů pro budoucí měsíce! Pokud vám nevyhovují coworking centra nebo je pro vaši soustředěnou práci v kavárnách příliš rušno, nechte se inspirovat skandinávskými trendy a zútulněte si svoji pracovnu. Kreativní duše si přijdou na své a vaše práce z domova bude v harmonickém prostředí ještě efektivnější.

Domácí pracovny se dlouho vyhýbaly většině hledáčků, ale jejich nespornou výhodou je, že se v ní může zcela jedinečně odrazit váš osobní styl. Zařídit si vlastní pracovnu ve skandinávském stylu není nic složitého, stačí se držet několika jednoduchých pravidel. V dnešním článku se dozvíte 10 jednoduchých tipů, které vám pomohou k vysněné pracovně.

Hübsch
Hübsch

Zákaz koberců po celé ploše pokoje

Navzdory tomu, že máme celou Skandinávii spojenou především s chladnějším klimatem, koberce po celé ploše pokoje si zde nezískaly velkou oblibu. Je to dáno tím, že v severských interiérech hraje velkou roli otevřený prostor a klasický koberec od zdi ke zdi celý pokoj zcela pohltí. Nechte svou pracovnu volně dýchat a místnost zjemněte pomocí menších koberečků s vyšším vlasem nebo kožešin.

Světlé a tlumené barvy

Protože zimy na severu bývají dlouhé a temné, dominantou severských interiérů jsou světlé tóny. Nejen že působí čistě, ale díky nim vypadají interiéry opticky větší a veškeré prvky se lépe vzájemně propojí. Povzbuďte svou kreativitu v harmonickém prostředí a tvořte i pracujte zcela nerušeně.

Hubsh
Dřevo a světlé tóny jsou dominantou každého severského interiéru.

Dřevo v hlavní roli

Dřevo je dalším typickým materiálem, bez kterého se skandinávský styl neobejde. S jeho pomocí můžete obložit stěny, vytvořit police, použít jej i na podlahu a spoustu dalších doplňků. V souladu se světlými barvami byste měli pracovat například s bukem, jasanem nebo borovicí.

Čisté line

Při pořizování nové pracovny se vykašlete na dečky po babičce, přezdobené tapety a jiné lapače prachu, dominantou skandi interiérů jsou čisté tvary! Moderně pojatá pracovna by se měla sestávat z kompaktních, jednoduchých linií a měla by být oproštěna od všech složitostí.

House Doctor
Jednoduché, i přesto působivé!

I úklid je důležitý

Mnoho skandinávských domů, v minulosti i dnes, bojuje s malým prostorem, kde je zcela nemožné hromadit velké množství věcí. Proto pro nás působí jejich interiéry spíše asketickým dojmem je to díky důmyslně umístěným úložným prostorům. Výsledným efektem je uklizeně působící interiér, který je důležitým znakem severského stylu.

Jednoduché doplňky

Svou pracovnu udržujte tak, aby působila vzdušným dojmem. Pokud budete hledat vhodné doplňky, omezte jejich výběr pouze na jednoduché kousky a dopřejte stěnám i policím dostatek volného prostoru. Volte doplňky v přírodních tónech, které budou dokonale ladit s ostatními interiérovými prvky.

Vzdušný prostor vám pomůže nalézt klid a inspiraci!

Vůně, které vás naladí

Vnímejte interiér všemi smysly a nezapomeňte svou pracovnu doladit i o vhodnou svíčku. Nejen, že její mihotavé světlo uklidní vaši mysl i ve chvílích napětí, ale také její vůně přispěje k vašemu správnému naladění. Sladké a zemité tóny pomohou ke zklidnění, ty svěží s citrusovými akcenty zase rozproudí tok vašich myšlenek a příjemně vás povzbudí.

Vpusťte k sobě denní světlo!

Doménou severských interiérů jsou velká okna bez záclon, pokud vaše pracovna disponuje velkým oknem, máte vyhráno! V případě, že její výstavbu teprve plánujete, myslete na dostatek přirozeného světla, díky kterému se budete cítit svěže. Důležitou roli věnujte i doplňkovým světlům, jako jsou stolní lampičky, které osvětlí vaši pracovní plochu.

Svůj pracovní stůl nemusíte schovávat do kouta!

Zeleň na každém kroku

Svoji vysněnou pracovnu doplňte i o pokojové rostliny, které jsou téměř nutností. Různé fíkusy, tchýniny jazyky, kapradiny i drobné pilei zažívají velký boom a interiérům ve skandinávském stylu jednoduše sluší. Své zelené společníky doplňte o trendy obaly na květináče, jsme si jisti, že po chvíli si život bez nich ani nebudete moci představit.

Pro práci i pro potěšení

K soustředěné práci je potřeba mít i vhodné nástroje! Žádná pracovna se tak neobejde bez velké nástěnky, kde budou veškeré důležité termíny a úkoly na jednom místě. A pokud máte slabost pro kancelářské potřeby, značky Monograph, Busy BRifle Paper se stanou vaší novou závislostí.

Umění a rostliny jdou zkrátka k sobě!

Tak už víte, jak na to? Co vás nejvíce zaujalo? Nebo už máte o svém budoucím malém království jasnou představu? Pochlubte se nám dole pod článkem do komentářů nebo sdílejte své fotografie na instagramu pod #bellarose. Nám už nezbývá nic jiného než vám popřát hodně štěstí při realizaci vašeho království a novým pracovnám zdar!

Za celý tým Bella Rose,

Nikola

 

 

Vše pro vaše pracovny objevujte zde:

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!