Ze dveří zmizely vánoční věnce a ty teď zejí prázdnotou? Nemusíte čekat na další svátky klidu a míru a vyrobte si svůj jarní věnec na dveře, který bude zdobit vchod svou krásou! Tradice zdobení dveří je natolik krásná, že si lidé zdobí svá obydlí po celý rok. A není se čemu divit, takový jarní věnec je plný parádních barev, květů, motýlů a dalších milých dekorací. Stačí malá obměna v podobě vajíček a hned máte velikonoční věnec.

Základem věnce bývá koupený korpus z různých materiálů, nebo si můžete vyrobit svůj vlastní. K jeho vytvoření použijte větvičky kroucené vrby nebo psího vína. Z nich snadno umotáte kruh, který si podle své chuti ozdobíte. A ještě to můžete spojit s fajn procházkou jarní krajinou. Aby šlo zdobení lépe, máme pro vás připraveny tipy, jak si svůj věnec můžete nazdobit.

Trvanlivá krása

Jak začít s výrobou věnce

Buď si korpus vyrobíte sami nebo zakoupíte v každém větším květinářství či hobbymarketu. Sežeňte si i vázací drát a tavnou pistoli. Pokud se rozhodnete pro trvanlivou verzi věnce, určitě si pořiďte umělé větvičky a umělé květy. V dnešní době se dají sehnat velmi krásné umělé rostliny, které jsou pouhým okem k nerozeznání od originálu.

10 nejkrásnějších jarních věnců z Pinterestu
Stačí dvě barvy a krásný věnec je na světě. Zdroj: Pinterest

V tomto případě bude nejvhodnější korpus z polystyrénu, do kterého umělé větvičky nahusto zapícháte. Hotovo. Pokud si chcete být jisti, že budou větvičky držet opravdu pevně, použijte před zapíchnutím tavnou pistoli.

Vyšívací kruhy povýšené na zajímavou dekoraci. Zdroj: Pinterest

Tak trochu minimalisticky, ale stále krásně vypadají umělé větvičky na dřevu. V tomto případě na vyšívacích kruzích. Dají se pořídit již od 50 Kč a kromě dekorace, jsou i praktickým pomocníkem. V různých velikostech, pohromadě vypadají přímo skvostně. Ideální na tmavé podklady, nejen na vchodové dveře, ale i dvířka od skříněk. Při použití umělých rostlin máte opět velmi trvanlivou dekoraci.

Na tmavém podkladu zelená ještě více vynikne. Zdroj: Pinterest

Barevné Velikonoce

Věnec s vajíčky je velikonoční, hravý a jarní. Na korpus přijdou filcové lístky a pomocí tavné pistole nalepíte vajíčka z polystyrénu, které si můžete natřít barvami podle vkusu i barevného zařízení domova. Dozdobit můžete pomocí klacíků, peříček a větviček. Originální věnec je na světě.

Veselé Velikonoce s veselým věncem. Zdroj: Pinterest

Po skandinávsku

Srdce milovníka přírody a minimalismu zaplesá. Jednoduchý, neučesaný věnec, který zvládnete i s dětmi. Základ je tvořen korpusem z kroucené vrby a čerstvými výhony nevěstina závoje, který je zapleten do korpusu. Finální tečkou je hnízdečko s křepelčími vejci. Použijte lokální rostliny, můžete využít třeba buxus a vše, co vám krásně půjde zaplétat do korpusu. Jednoduchý věnec, který nadělá hodně parády.

Tak trochu jarní i velikonoční. V jednoduchosti je síla. Zdroj: Pinterest

Rozkvetlý shabby chic věnec

Pro romantické duše milující shabby chic. Sezónní věnec v době květu pivoněk bude krásnou ozdobou, která bude šířit omamnou vůni. Vázacím drátkem jsou pivoňky připevněné k základu z kroucené vrby. Pěkně nahusto pivoňky přivazujte ke korpusu. Věnec bude krásný i s eukalyptem a větvičkami waxu. Nechcete se spokojit s pomíjivou krásou pivoněk? Na internetu naleznete pivoňky umělé, když si dáte práci s hledáním, jdou najít opravdu krásné pivoňky, které budou na věnci vypadat hezky a vy si jej každé jaro s radostí zavěsíte na dveře.

Romantický věnec jako náruč pivoněk. Zdroj: Pinterest

Pro minimalistu

Rustikální venkovský věnec, který dá vyniknout přidané dekoraci. Mech na slaměném korpusu omotaný provázkem tak, aby byl vidět. V tomto případě zapomeňte na zelený vázací drátek. Doprostřed zavěsíte dekoraci, kterou máte zrovna po ruce a když občas důkladně orosíte vodou, bude věnec dlouho zelený.

Po pěkné procházce ovázat mech a těšit se z jeho krásy. Zdroj: Pinterest

Zelená půlka

Někdy není na škodu opustit zajeté koleje a místo klasického věnce zvolit jen ozdobenou půlku věnce. Na dřevěném kruhu mix umělých rostlin, aby věnec dělal dlouho parádu. Odolá povětrnostním vlivům a i doma mu to bude slušet. Díky trvanlivosti věnec vybízí k dozdobení pomocí sezónních dekorací. Na jaře skořápky, v létě růže. Zde se fantazii meze nekladou.

I v interiéru jsou věnce oblíbené. Zdroj Pinterest

Růžová to může být

Na jaře vše pučí, příroda se probouzí, venku vidíme konečně barvy a stejný je i květinový věnec v růžové. Jako jaro je barevný, svěží a každý kdo u vašich dveří zazvoní, bude mít hned lepší den. Kombinujte růžové květy na korpusu z kroucené vrby.

Květy k jaru patří. Zdroj: Pinterest

Ať uschne

Věnec, který bude po uschnutí stále stejně hezký. Kombinace eukalyptu, nevěstina závoje a slaměnek na proutěném korpusu, který efektivně vykukuje a cíleně není ovázaný celý. Ledabyle vykukující eukalyptus působí uvolněným dojmem, ale zároveň tak krásně voní.

Vyvážená harmonie barev působí velmi pěkně. Zdroj: Pinterest

Z královny zahrad

Právem se Magnolii říká královna zahrad. Po zimě je její kvetení jako dar a podívaná na vysoké stromy, které jsou obalené květy. I věnec na dveřích jen z Magnolie bude trefou do černého. Na tmavém podkladu svítí její květy do dálky a zvou na návštěvu.

Magnolie jsou překrásné a budí dojem luxusu. Zdroj: Pinterest

Hezké dekorování nejen dveří

přeje MartinaBella Rose.

Nejste na věnce, ale i tak si chcete nazdobit okna či dveře? Není problém, závěsné dekorace máme:

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!