Podzimní počasí dokáže být pořádně únavné, zvlášť když sluníčko nevylezlo už pěkných pár dní. K tomu venku prší jako z konve a ochlazuje se. Přesto není třeba propadat chmurným myšlenkám, takové dny jsou totiž jako stvořené pro všemožné aktivity, které si užijete hlavně na podzim!

Aktivity, díky kterým si podzim užijete s úsměvem na tváři

Udělejte si svařené víno!

Není nad to, když přijdete promrzlí po dlouhém dni z práce domů, uvaříte si teplý nápoj do oblíbeného hrnku. Vsaďte na svařák, který zahřeje na těle i na duši. Přidejte do něj podzimní koření jako je skořice, badyán, kardamom či hřebíček a provoňte si celý byt!

hrnek s čajem
Hrnek horkého nápoje zahřeje tělo i duši. Zdroj: Unsplash.com

Postavte si s dětmi bunkr

Vraťte se do dětských let a užijte si bezstarostnou zábavu a čas strávený s rodinou. Stačí vytáhnout všemožné matrace, polštáře, polštářky, deky, či třeba velké přehozy na postel. Vytvoříte tak unikátní bunkr do kterého se můžete společně schovat. A pokud si jej vyzdobíte světýlky, můžete si uvnitř číst a povídat za zvuku dešťových kapek na okenním parapetu.

Zútulněte si domov podzimními dekoracemi

Představte si oblíbený čaj ve velkém hrnku, příjemnou hudbu linoucí se vaším bytem a čas jen pro vás. Takové chvíle jsou jako stvořené pro podzimní zútulňování. V ložnici vyměníte barevnější povlečení a přehoz na postel za tlumené odstíny navozující klid a pohodu. Obývací pokoj provoníte svíčkami, které vykouzlí atmosféru útulného domova. Teď už stačí jen hodit nohy nahoru a sáhnout po své oblíbené knížce.

podzimní pletení svetrů
Sychravé podzimní počasí přímo vybízí k pletení svetrů, čepic či šálů na zimu. Zdroj: Pinterest

Uspořádejte turnaj deskových her

Rádi trávíte čas s přáteli a rodinou? Představte si podzimní podvečer v duchu deskovek! Venku se stmívá a všichni se postupně schází u vašeho stolu. Každý donesl drobné občerstvení a oblíbenou deskovou či karetní hru. Najednou zjistíte jak rychle čas utíká, když jej trávíte v příjemné společnosti sdílenou radostí a zážitky. Neuděláte z toho tradici?

Upečte si podzimní klasiku

Lehké rychlé letní dezerty na podzim rozhodně převálcuje vůně skořice! Vyzkoušejte dýňový chlebíček, který je ideální pokud máte doma spoustu dýně a milujete pumpkin spice. Nezapomenutelnými se stanou u vás doma i skořicoví šneci, které už teď miluje spousta severských zemí nebo čokoládovo-dýňový cheesecake. Naservírujte je na stylový tác a podělte se s celou rodinou!

skořicoví šneci
Voňavé skořicové šneky si zamiluje celá rodina. Zdroj: Pinterest

Pusťte si podzimní film či seriál

Podzimní počasí vybízí k pomalých a líným víkendům. Dovolte si zvolnit své běžné tempo. Zalezte si na sedačku, přehoďte přes sebe příjemnou deku či přehoz a užijte si oblíbený film v pohodlí domova. Vaše myšlenky se uklidní a překvapí vás kolik energie najednou budete mít.

Aktivity, které jsou ideální pro podzim strávený venku

Sbírání kaštanů a jablek

Není nic krásnějšího, než vyrazit na podzim do přírody. Navléct si teplé oblečení a kochat se zbarveným listím na stromech. Co rozhodně nesmí chybět je loupávání čerstvě spadených kaštanů. Nejen, že si vyčistíte hlavu od starostí, ale zároveň zapojíte děti. Stačí nasbírat trochu kaštanů či spadaných jablek a zanést je zvířátkům do krmelce. Radost bude zaručeně na obou stranách.

Vydejte se na lov teplých svetrů

Na sychravé počasí je potřeba se pořádně vybavit! Vytáhněte s sebou kamarádku nebo si vyrazte sami po práci. Můžete rovnou vyzkoušet udržitelnější variantu a ulovit nějaký originální kousek třeba v secondhandu. Uděláte dobrý skutek planetě i vaší peněžence.

Piknik

Napadá vás, že to není zrovna typická podzimní aktivita? Možná máte pravdu, ale proč nezkusit něco nového? Vyhlédněte si odpoledne bez deště, vybavte se termoskou s horkým čajem, čerstvým jablečným štrůdlem se spoustou skořice a pořádně teplou dekou. Nezapomenutelný zážitek s kamarádkou, přítelem či manželem zaručen.

babí léto a piknik
Babí léto je pro pikniky jako stvořené. Zdroj: Pinterest 

Vyrazit ven v dešti s deštníkem a v gumácích

A když to počasí úplně nepřeje, tak mu klidně pojďte naproti. Krásné chvíle se dají užívat i v dešti. Vytáhněte společně s dětmi gumáky a pláštěnky, protože je ideální čas jít skákat přes kaluže a do kaluží. Rozhodně ani procházka s deštníkem neuškodí, není nad to se nadýchat svěžího vzduchu.

podzimní procházky
Zažijte dětskou radost. Zdroj: Unsplash

Krásný podzim plný zážitků a pohody

přeje Petra a Bella Rose

 

Vychutnejte si podzimní chvilky se správnými doplňky ♥

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli!